تیم ملی واترپلو در اروپا اردو می زند/ برگزاری دیدارهای تدارکاتی با تیمهای قدرتمند واترپلو

سرپرست دبیری فدراسیون شنا از برپایی اردوی آماده سازی تیم ملی واتر پلو در اواسط تابستان جاری دریکی از کشورهای اروپایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا؛ محسن رضوانی ضمن اعلام این خبر افزود: با صلاحدید کادر فنی تیم ملی واترپلو و در روند آماده سازی تیم ملی یک اردوی برون مرزی در یکی از کشورهای مطرح و صاحب سبک پیش بینی شده که به همین منظور فدراسیون در حال رایزنی برای برپایی این اردو است تا بازیکنان ضمن انجام تمرینات بدنسازی و تاکتیکی چند دیدار تدارکاتی را نیز مقابل تیمهای قدرتمندباشگاهی اروپا برگزار کنند.

رضوانی در ادامه افزود: تیم ملی با ترکیب سه تیم بزرگسالان، جوانان زیر١٩ و١٨ سال کشورمان که خود را به ترتیب برای مسابقات قهرمانی آسیا در امارات، مسابقات قهرمانی جوانان زیر ١٩ سال آسیا در قزاقستان و مسابقات قهرمانی جونان جهان در استرالیا آماده می کنند، به این اردو اعزام خواهند شد و در واقع استخوان بندی تیم ملی بزرگسالان از ترکیب بازیکنان جوان و با تجربه تشکیل می شود.

سرپرست امور دبیری فدراسیون شنا با بیان اینکه: مرحله اول اردوی آماده سازی این تیم ٢٨ اردیبهشت ماه به پایان رسید تصریح کرد: در این مرحله ٢٨ بازیکن به اردوی تیم ملی دعوت شده بودند که تمرینات منظمی را زیر نظر رومان پلاچیک و کامبیز رخشانی مهر پیگیری کردند و قرار است تمرینات بازیکنان تهرانی همچنان زیر نظر کادر فنی پیگیری شود و بازیکنان شهرستانی تمرینات خود را طبق برنامه در استان ها پیگیری شود تا آماده ترین نفرات به مرحله دوم اردوی تیم ملی دعوت شوند.
وی در پایان با اشاره به سال پرکار واترپلو خاطر نشان کرد: امسال تیم های ملی واترپلو ایران در تمامی مسابقات رده های سنی درعرصه رقابت های باشگاهی، آسیایی و جهانی حضور خواهند داشت و به همین جهت سال ٩١ برای واترپلو سال مهم وبا اهمیتی محسوب می شود که می تواند نقطه عطفی برای اوجگیری این رشته تیمی باشد و تمام تلاش فدراسیون نیز برای رسیدن به همین مهم برنامه ریزی شده است.

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.