ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

تیم ملی واترپلو در اروپا اردو می زند/ برگزاری دیدارهای تداركاتی با تیمهای قدرتمند واترپلو

سرپرست دبیری فدراسیون شنا از برپایی اردوی آماده سازی تیم ملی واتر پلو در اواسط تابستان جاری دریکی از کشورهای اروپایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا؛ محسن رضوانی ضمن اعلام این خبر افزود: با صلاحدید کادر فنی تیم ملی واترپلو و در روند آماده سازی تیم ملی یك اردوی برون مرزی در یکی از کشورهای مطرح و صاحب سبك پیش بینی شده كه به همین منظور فدراسیون در حال رایزنی برای برپایی این اردو است تا بازیکنان ضمن انجام تمرینات بدنسازی و تاکتیکی چند دیدار تدارکاتی را نیز مقابل تیمهای قدرتمندباشگاهی اروپا برگزار کنند.

رضوانی در ادامه افزود: تیم ملی با تركیب سه تیم بزرگسالان، جوانان زیر١٩ و١٨ سال كشورمان كه خود را به ترتیب برای مسابقات قهرمانی آسیا در امارات، مسابقات قهرمانی جوانان زیر ١٩ سال آسیا در قزاقستان و مسابقات قهرمانی جونان جهان در استرالیا آماده می كنند، به این اردو اعزام خواهند شد و در واقع استخوان بندی تیم ملی بزرگسالان از تركیب بازیكنان جوان و با تجربه تشكیل می شود.

سرپرست امور دبیری فدراسیون شنا با بیان اینكه: مرحله اول اردوی آماده سازی این تیم ٢٨ اردیبهشت ماه به پایان رسید تصریح كرد: در این مرحله ٢٨ بازیکن به اردوی تیم ملی دعوت شده بودند كه تمرینات منظمی را زیر نظر رومان پلاچیک و کامبیز رخشانی مهر پیگیری کردند و قرار است تمرینات بازیکنان تهرانی همچنان زیر نظر كادر فنی پیگیری شود و بازیکنان شهرستانی تمرینات خود را طبق برنامه در استان ها پیگیری شود تا آماده ترین نفرات به مرحله دوم اردوی تیم ملی دعوت شوند.
وی در پایان با اشاره به سال پركار واترپلو خاطر نشان كرد: امسال تیم های ملی واترپلو ایران در تمامی مسابقات رده های سنی درعرصه رقابت های باشگاهی، آسیایی و جهانی حضور خواهند داشت و به همین جهت سال ٩١ برای واترپلو سال مهم وبا اهمیتی محسوب می شود که می تواند نقطه عطفی برای اوجگیری این رشته تیمی باشد و تمام تلاش فدراسیون نیز برای رسیدن به همین مهم برنامه ریزی شده است.

image_printپرینت مطلب

نتایج مسابقات قهرمانی جام شنا بزرگسالان

مسابقات قهرمانی جام شنای بزرگسالان ویژه آقایان رده سنی بالای 25 سال روز پنجشنبه و جمعه (دوم و سوم آذر ماه 1402) به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی پیگیری و به پایان رسید.