تیم ۴ در ۱۰۰ متر آزاد در دو رده سنی برنز گرفت/ غلامی یک نقره و یک برنز دشت کرد

روز نخست مسابقات شنا قهرمانی رده‍‌های سنی آسیا - فیلیپین با کسب مدال نقره 200 متر مختلط انفرادی و 50 متر کرال پشت رده سنی 13-14 سال توسط غلامی و دو مدال برنز در ماده 4 در 100 متر آزاد تیمی در دو رده سنی 13-14 و بالای 18 سال به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ صبح امروز(دوشنبه) در مرحله مقدماتی نخستین روز از مسابقات شنا رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا ۹ شناگر ایران موفق شدند جواز حضور در فینال ماده‌های خود را کسب کنند. در جریان رقابت‌های مقدماتی صبح امروز محمد قاسمی با ثبت زمان ۰۳:۵۹.۰۱ برای نخستین بار در ایران موفق شد ۴۰۰ متر آزاد را در زیر ۴ دقیقه شنا کند و رکورد این ماده را جابجا کند. محمد مهدی غلامی نیز در ماده های ۲۰۰ متر مختلط انفردی و ۵۰ متر کرال پشت رده سنی ۱۳ – ۱۴ سال موفق به رکورد شکنی شد.

در فینال ابتدا محمد قاسمی در ماده ۴۰۰ متر آزاد به آب زد که با زمان ۰۳:۵۹.۳۶ در جایگاه پنجم ایستاد و به کار خود در این ماده پایان داد.

دومین نماینده ایران در مرحله فینال روز نخست این مسابقات آراد مهدی زاده بود که در ماده ۱۰۰ متر قورباغه رده سنی ۱۵-۱۷ سال با زمان ۰۱:۰۴.۸۲ هشتم شد.

متین سهران نیز در ماده ۲۰۰ متر مختلط انفرادی در رده سنی بالای ۱۸ سال به آب زد که با ثبت زمان ۰۲:۰۷.۸۰ هشتم و به کار خود پایان داد.

در ماده ۲۰۰ متر مختلط انفرادی رده سنی ۱۳–۱۴ سال نیز محمد مهدی غلامی که در مرحله مقدماتی موفق به جابجایی رکورد این ماده در این رده سنی شده بود خوش درخشید و علاوه بر جابجایی دوباره رکورد این ماده بر سکوی دوم این ماده ایستاد. غلامی ۲۰۰ متر را در مدت زمان ۲:۰۹.۸۵ شنا کرد و برای نخستین بار است که یک شناگر نوجوان این ماده رو زیر دودقیقه و ۱۰ ثانیه شنا می کند. با این نتیجه غلامی نخستین مدال نقره تیم ملی شنای ایران در این مسابقات را کسب کرد.

در ادامه غلامی در ماده ۵۰ متر کرال پشت رده سنی ۱۳–۱۴ سال بار دیگر موفق به کسب مدال شد. غلامی ۵۰ متر کرال پشت را در مدت زمان ۰۰:۲۷.۷۹ شنا کرد و علاوه بر جابجایی رکورد این ماده بر سکوی سوم ایستاد.غلامی در مرحله مقدماتی رکورد این ماده را جابجا کرده بود که در فینال باردیگر این زمان را بهبود بخشید.

دو نماینده شنای ایران در ماده ۵۰ متر کرال پشت رده سنی بالای ۱۸ سال نیز در فینال این رشته به آب زدند که هومر عباسی با زمان ۰۰:۲۶.۲۱ در جایگاه چهارم قرار گرفت و ابوالفضل سام نیز با زمان ۲۶.۶۵ هفتم شد.

شناگران ایران در ماده تیمی نیز عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشتند. ملی پوشان شنای ایران در ماده ۴ در ۱۰۰ متر آزاد تیمی رده سنی ۱۴-۱۳ سال با ترکیب یاشار سلیمانی، رایان زارع، شنتیا نظری و محمد مهدی غلامی موفق شد با ثبت زمان ۰۳:۴۳.۸۵ بر سکوی سوم این ماده بایستد.

در آخرین ماده روز نخست نیز تیم ۴ در ۱۰۰ متر آزاد رده سنی بالای ۱۸ سال ایران متشکل از مهرشاد افقری، سامیار عبدلی، متین سهران و هومر عباسی به آب زد. ملی پوشان شنای ایران در این ماده با ثبت زمان ۰۳.۲۶.۶۲ در جایگاه سوم قرار گرفتند و مدال برنز این رده سنی را کسب کردند.

یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان آسیا ۷ الی ۱۹ اسفند سال ۱۴۰۲ در شهر کلارک فیلیپین برگزار می‌شود که رقایت‌های شنا این دوره از مسابقات ۷ الی ۱۰ اسفند ماه ۱۴۰۲ پیگیری خواهد شد.

 • مقدماتی : محمد قاسمی ثبت زمان ۰۳:۵۹.۰۱ / جایگاه اول راه فینال شد / جابجابی رکورد ملی
 • فینال : محمد قاسمی ثبت زمان ۰۳:۵۹.۳۶ پنجم شد
 • مقدماتی: آراد مهدی زاده ثبت زمان ۰۱:۰۴.۶۹ جایگاه هفتم راهی فینال شد
 • فینال: آراد مهدی زاده ثبت زمان ۰۱:۰۴.۸۲ هشتم شد

مقدماتی:

 • هومر عباسی ثبت زمان ۲۶.۲۹ / جایگاه سوم راهی فینال شد
 • ابولفضل سام ثبت زمان ۲۶.۶۸ / جایگاه هفتم راهی فینال شد

فینال:

 • هومر عباسی با ثبت زمان ۰۰:۲۶.۲۱ چهارم شد
 • ابولفضل سام ثبت زمان ۰۰:۲۶.۶۵ هفتم شد

ماده ۵۰ متر کرال پشت  رده سنی ۱۳–۱۴ سال

 • مقدماتی: محمد مهدی غلامی ثبت زمان با ثبت زمان ۰۰:۲۸.۳۵ جایگاه سوم راهی فینال شد/ جابجایی رکورد ۱۳-۱۴ سال
 • فینال: محمد مهدی غلامی ۰۰:۲۷.۷۹ با ثبت زمان مدال برنز کسب کرد/ جابجایی رکورد ۱۳-۱۴ سال
 • مقدماتی: متین سهران ثبت زمان ۰۲:۰۷.۹۸ / جایگاه هفتم راهی فینال شد
 • فینال: متین سهران با ثبت زمان ۰۲:۰۷.۸۰ // شد
 • مقدماتی: محمد مهدی غلامی ۰۲:۱۳.۰۰ / جایگاه اول راهی فینال شد/ جابجایی رکورد ۱۳-۱۴ سال
 • فینال: محمد مهدی غلامی ۲:۰۹.۸۵ با ثبت زمان مدال نقره کسب کرد/ جابجایی رکورد ۱۳-۱۴ سال
 • فینال: سامیار عبدلی، مهرشاد افقری، هومر عباسی و متین سهران ثبت زمان ۰۳.۲۶.۶۲ / کسب مدال برنز
 • مقدماتی: با ثبت زمان ۰۳:۳۷.۳۳ جایگاه چهارم راهی فینال شد
 • فینال: تیم یاشار سلیمانی، رایان زارع، شنتیا نظری و محمد مهدی غلامی ثبت زمان ۰۳:۴۳.۸۵/ کسب مدال برنز

اسامی شناگران اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا فیلیپین:

ردیفنام و نام خانوادگیرده سنی
۱محمد مهدی غلامی۱۳ و ۱۴ سال
۲رایان زارع۱۳ و ۱۴ سال
۳شنتیا نظری۱۳ و ۱۴ سال
۴یاشار سلیمانی۱۳ و ۱۴ سال
۵محمد قاسمی۱۵ و ۱۷ سال
۶آراد مهدی زاده۱۵ و ۱۷ سال
۷علیرضا عرب۱۵ و ۱۷ سال
۸سینا ولی زاده۱۵ و ۱۷ سال
۹علی رشید پور۱۵ و ۱۷ سال
۱۰مهرشاد افقری۱۸ سال به بالا
۱۱متین سهران۱۸ سال به بالا
۱۲هومر عباسی۱۸ سال به بالا
۱۳ابوالفضل سام۱۸ سال به بالا
۱۴سامیار عبدلی۱۸ سال به بالا

مربیان: 

 • خشایار حضرتی آشتیانی
 • امیرمحمد شجاعی فر

روانشناس: 

 • دکتر صابر مهری

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.

اسکندریون: با جان اونسوی به توافق رسیدیم/ یک حامی مالی برای جذب این مربی ما را کمک خواهد کرد

رئیس کمیته فنی شنا گفت؛ طی جلسه ای که با جان اونسوی داشتیم، به توافق رسیدیم که به عنوان مدیر فنی تیم ملی شنا با فدراسیون همکاری کند. خوشبختانه یک شرکت خوشنام بهداشتی و دارویی هم به عنوان اسپانسر در جذب و حمایت مالی این مربی به ما کمک خواهد کرد.