ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

ثبات مدیریت شرط پیشرفت كار است/ صدا و سیما به لیگ واترپلو کم توجهی می کند

رئیس سازمان لیگ واترپلو گفت: تغییرات پی در پی مدیریتی در یكی دو سال اخیر به بدنه رشته‌های زیرمجموعه فدراسیون شنا، به ویژه واترپلو صدمه زد در حالی كه ثبات مدیریت شرط پیشرفت كار است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، علی گرامی با بیان این مطلب اظهار داشت: جابه‌جایی‌هایی كه در یكی دو سال اخیر صورت گرفت خیلی به بدنه رشته‌های زیر مجموعه فدراسیون شنا، به ویژه واترپلو صدمه زد. تا می‌خواهیم با یك نفر به تعامل و هماهنگی برسیم، دیگری جایگزین وی می‌شود. من در گفت ‌وگویی كه با نیك‌بین داشتم به همین موضوع اشاره كردم. تا به ثبات نرسیم كارها به مشكل می‌خورد. همیشه در همه رشته‌های ورزشی جذب اسپانسر و حامی مالی و باشگاه‌های مختلف برای تیمداری به عهده مسئولان فدراسیون است و سرپرست سازمان لیگ كه بنده باشم تنها موظف هستم تا مسابقه‌های لیگ را برگزار كنم و دیگر در شرح وظایفم نیست كه دنبال اسپانسر برای تیم‌های باشگاهی بروم.

وی افزود: نیك‌بین سرپرست فدراسیون شنا تلاش زیادی انجام داد تا ما حداقل یك تیم از تهران در مسابقه‌های لیگ برتر واترپلو داشته باشیم اما به دلیل مشكلات اقتصادی كه در حال حاضر در سطح كشور وجود دارد خیلی از شركت‌ها و كارخانه‌ها تمایلی به تیمداری ندارند. ما تصمیم گرفتیم تا برای سال آینده از همین حالا شروع كنیم و دنبال اسپانسر برویم. همانطور كه می‌دانید جذب حامی مالی در یك رشته ورزشی در فاصله زمانی كوتاه امكان ‌پذیر نیست.

سرپرست سازمان لیگ واترپلو درباره زیرساخت‌های سخت‌افزاری كشور برای برگزاری مسابقه‌ها گفت: ما از سال گذشته تصمیم گرفتیم تا به تدریج به استانداردهای مورد نظر فینا نزدیك شویم. سال گذشته توجه ویژه‌ای روی برگزاری مسابقه‌ها در استخرهای استاندارد داشتیم و برخی از استان‌هایی كه فاقد استخر استاندارد برای واترپلو بودند حذف شدند. البته خیلی از استان‌ها امكانات سخت‌افزاری و استخرهای مناسب برای میزبانی را در اختیار دارند اما مایل به تیمداری در لیگ واترپلو نیستند. از سویی، بیشتر استخرها در كشور از نظر نورپردازی دچار مشكل هستند و به سختی می‌توان مسابقه‌ها را پخش مستقیم تلویزیونی كرد. حتی در نظر داریم در صورت امكان از چند تیم بخواهیم تا در تهران بازی كنند تا شرایط فیلم‌برداری و پخش زنده مسابقه‌ها مهیا باشد.

گرامی با اشاره به پایان هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر واترپلو گفت: واقعا پوشش خبری و رسانه‌ای مسابقات واترپلو مناسب این رشته ورزشی نیست. ما درصدد هستیم تا زمینه‌ای را فراهم آوریم كه واترپلو بیشتر دیده شود. امیدوارم اهالی رسانه و مطبوعات ما را یاری كنند و در حل مشكلات امروز فراسیون كمك حال مسئولان باشند. امروز وضعیت رشته های زیر مجموعه فدراسیون شنا زیاد خوب نیست. چرا كه بحث تعلیق قدری موجب بی انگیزگی بازیكنان شده است. یك ورزشكار حرفه ای برای دعوت شدن به تیم ملی و شركت در مسابقات جهانی انگیزه زیادی دارد. اما در وضعیت فعلی واقعا تكلیف ملی‌پوشان مشخص نیست. امیدوارم این مشكلات هر چه زودتر برطرف شود. البته رسانه‌ها نیز می توانند با پوشش خبری مسابقات واترپلو به توسعه این ورزش كمك كنند و انگیزه بازیكنان را برای پیشرفت بالا ببرند.

image_printپرینت مطلب