جدال کانادا و قزاقستان برای آخرین سهمیه سوپرلیگ واترپلو

روز ماقبل پایانی رقابت های بین قاره ای لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۴ با پیروزی امریکا و برزیل در مرحله پلی آف و حذف ژاپن از مدعیان حضور در سوپرفینال به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ روز پنجم از رقابت های بین قاره ای لیگ جهانی در شهر شانگهای چین با پیروزی تیم های برزیل و امریکا در مقابل استرالیا و چین به پایان رسید تا شاهد یک فینال تمام امریکایی باشیم.
در بازی های روز گذشته امریکا با پیروزی مقتدرانه ۱۳ بر ۶ مقابل چین شرایط خود را برای کسب عنوان نخست این دوره از رقابت ها هموارتر کرد. در دیگر بازی این مرحله برزیل با شکست استرالیا رقیب امریکا در دیدار پایانی شد.
رقابت های کسب عناوین پنجم تا هشتم نیز از حساسسیت بالایی برخوردار بود. تیم های ژاپن و چین ب با شکست مقابل کانادا و قزاقستان شانس خود را برای حضور در رقابت های سوپرفینال این فصل از مسایقات لیگ جهانی از دست دادند.
مسابقات سوپرفینال لیگ جهانی با برگزاری چهار دیدار عصر امروز به پایان می رسد. تکلیف هر هشت تیم صعودکننده به سوپرفینال لیگ جهانی نیز در بازی های ۲۶ الی ۳۱ خرداد در شهر دبی مشخص می شود.

*نتایج روز پنجم مسابقات بین قاره ای لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۴:
کانادا ۱۱ – ژاپن ۸
قزاقستان ۱۴ – چین ب ۴
امریکا ۱۳ – چین ۶
برزیل ۹ – استرالیا ۶

*برنامه رقابت های روز پایانی مسابقات بین قاره ای لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۴:
برای کسب عناوین هفتم و هشتم: ژاپن – چین ب
برای کسب عناوین پنجم و ششم (آخرین سهمیه سوپرفینال): قزاقستان – کانادا
برای کسب عناوین سوم و چهارم: چین – استرالیا
برای عناوین اول و دوم: امریکا – برزیل

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.