جعفری: با هرگونه تغییر مثبت در لیگ برتر موافقم

سرمربی‌ تیم واترپلو نفت و گاز امیدیه‌ گفت: برای آینده بهتر واترپلو‌ باید یک سری اصول و قوانین را به طور حرفه‌ای رعایت کنیم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ رضا جعفری در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: اگر مسئولان بخواهند واترپلو‌ آینده‌ای درخشان داشته باشد باید یک سری اصول استاندارد را رعایت کنیم. برگزاری مسابقات لیگ به صورت دوره‌ای و در لیگ گروه به نفع واترپلو کشور است به نظرم این روش معقول و حرفه‌ایست.

سرمربی تیم واترپلو نفت و گاز امیدیه‌ تصریح کرد: همه ساله دو تیم انتهایی جدول رده‌بندی‌ مسابقات لیگ برتر به دسته یک سقوط می‌کنند این قانون تیم‌های لیگ یکی را به حضوری قدرتمندانه‌و با انگیزه در مسابقات امیدوارتر می‌کند.
وی در ادامه افزود: با توجه به اسپانسر‌های محدودی که در این رشته وجود دارد، بهتر است؛ تیم‌هایی که از نظر مالی قوی هستند اگر متقاضی حضور در لیگ برتر هستند، از سوی فدراسیون حضورشان‌ در این سطح تایید شود.
جعفری در خصوص قرار داد مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال به عنوان ورودیه‌ به مسابقات لیگ برتر گفت: برای یک تیم که بخواهد در مسابقات لیگ برتر شرکت کند این مبلغ زیاد نیست، اما در شرایط کنونی بسیاری از باشگاهها حتی برای رفت و آمد به شهرها و برگزاری مسابقه هم مشکل دارند و افزایش ۵۰ میلیون ریالی ورودیه برای آنها بسیار سنگین است.
سرمربی تیم واترپلو نفت و گاز امیدیه حضور بازیکنان زیر ۲۰ سال درترکیب تیم ها را بسیار مثبت ارزیابی کرد و افزود: در این خصوص با مسئولان فدراسیون بحث‌های زیادی کردیم، سعی داشتیم تا تصمیمات هم به نفع باشگاه‌ها باشد و هم بتوانیم از جوانان استفاده کنیم چون آنها آینده واترپلو ایران هستند. به نظرم الزام حضور ۲ واترپلوئیست زیر ۲۱سال درتیمهای لیگ برتری معقول و خوب است.
وی یاد آور شد: اگر امسال مسابقات به صورت پلی اف شود بهتر است چون به تعداد بازی‌های باشگاهی اضافه می‌کند و بازیکنان در مسابقات با کیفیت زیادی حاضر می‌شوند. حال برای ما مهم نیست این بازی‌ها درقالب چه اسمی برگزار شود، پلی‌آف یا جام حذفی و… درکل این تغییرات مثبت و به نفع واتر پلو ایران است.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.