جعفری: بهتر است درباره داوری نظر ندهم!

سرمربی تیم واترپلوی نفت امیدیه که در جریان بازی با دانشگاه آزاد اخراج شد، پس از پیروزی برابر این تیم گفت: بهتر است درباره داوری اظهار نظر نکنم اما فکر می کنم جامعه داوری واترپلوی ایران به تمرین بیشتر نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ رضا جعفری پس از پایان هفته سوم گروه A لیگ برتر واترپلو و پیروزی مقابل دانشگاه آزاد اظهار کرد: ما در مرحله اول در گچساران دانشگاه آزاد را برده بودیم. اما در خانه خود مقابل این تیم شکست خوردیم. دانشگاه آزاد تیم بسیار خوبی است و از حضور ملی پوشان زیادی بهره می برد. ما برنامه مدون و زیادی برای این بازی داشتیم. در تمرینات طراحی شده برای رویارویی با دانشگاه آزاد کاملا آماده شده بودیم. این دیدار تکلیف صدرنشین دور مقدماتی گروه را مشخص می کرد و از این رو برای ما اهمیت بسیار زیادی داشت.
وی تاکید کرد: به شخصه احساس می کنم بازی های گروه A خیلی بهتر از گروه B است. سطح کیفی مسابقات گروه ما بسیار بالاست. بازی های گروه ما حساسیت زیادی دارد . همین موضوع قدری تنش را زیاد می کند. تیم نفت امیدیه از موقعیت ها خوب استفاده کرد و کم اشتباه ظاهر شد و در نهایت هم به پیروزی رسید.
جعفری یادآور شد: تیم دانشگاه آزاد دارای ۱۳ بازیکن ملی پوش رده های سنی بزرگسال و جوانان است. اما تیم ما ترکیبی از بازیکنان ملی پوش و بومی دارد. شرایط دو تیم متفاوت است. در شروع مسابقه معمولا بازیکنان ما پایاپای حریفان بازی می کنند. اما در ادامه زمانی که قدری از نظر جسمانی بازیکنان خسته می شوند ، تیم ما از نظر کیفیت فنی افت می کند. این تاکتیک کاری تیم ماست که از ابتدای مسابقه کار را با فشار تا انتها بازی نکنیم.
ما مثل دانشگاه آزاد پتانسیل بازی پر فشار در چهار زمان تفکیک شده را نداریم. ما سعی می کنیم نا نویزهایی که داخل بازی می دهیم، گردش بازی را به سود خود تغییر دهیم.
سرمربی تیم نفت امیدیه که در جریان بازی با دانشگاه آزاد اخراج شده بود، در این باره گفت: بهتر است درباره داوری اظهار نظر نکنم. اما جامعه داوری ما اگر می خواهد پیشرفت کند باید داوران بزرگ بیشتری را به این مسابقات بیاورد. همانطور که دنبال این هستیم که از بازیکنان ملی پوش بیشتر در رقابت های لیگ بازی بگیریم تا آماده تر شوند، از داوران هم بخواهیم تا بیشتر سوت بزنند و آماده تر شوند. داوران باید آمادگی کامل را برای این مسابقات داشته باشند و از ابتدای بازی بدون نوسان بازی را قضاوت کنند. به نظرم جامعه داوری واترپلوی ایران نیاز به تمرین بیشتر دارد.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب