حضرتی: خرداد در مسابقات انتخابی المپیک شرکت می‌کنیم/ شناگران رکوردهای خوبی ثبت کردند

Print Friendly
حضرتی: خرداد در مسابقات انتخابی المپیک شرکت می‌کنیم/ شناگران رکوردهای خوبی ثبت کردند

مربی تیم ملی شنا گفت: اگر شرایط فراهم باشد خرداد ماه ۱۴۰۰ در دو مسابقه انتخابی المپیک شرکت می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ خشایار حضرتی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا در خصوص حضور شناگران در مسابقات انتخابی المپیک اظهار کرد: اگر شرایط فراهم شود در خرداد در یکی دو مسابقه شرکت خواهیم کرد. تعدادی مسابقه در لیست فینا قرار گرفته است که حکم سهمیه المپیک را دارند. ما ترجیح می دهیم اواسط و انتهای خرداد که آخرین فرصت انتخابی المپیک است در مسابقات شرکت کنیم. فدراسیون در حال مکاتبه با کشورهای مختلف است تا شرایط را بسنجد و ببیند در کدام مسابقه می توانیم شرکت کنیم.

مربی تیم ملی شنا گفت: ۵ شناگر داریم که شرایط فدراسیون و رکوردهای مورد نظر را قبلا کسب کرده بودند. در یکی دو مسابقه دیگر نیز شرایط و آمادگی ورزشکاران را می سنجیم و در نهایت نفرات را به مسابقات انتخابی المپیک اعزام خواهیم کرد.

وی در خصوص مسابقات رکوردگیری گفت: رکوردگیری پایان سال بود. شناگرانی که رده سنی آنها تغییر می کند می خواهند رکوردشان ثبت شود. تنها در رده سنی ۱۱ تا ۱۲ سال رکوردها جابه جا شد. اینکه در سایر رده ها رکورد جابجا نشد هم طبیعی بود چون یک سال است که استخرها تعطیل است. ورزشکاران تمرین نداشتند و با همین شرایط وارد مسابقات شدند.

حضرتی گفت: این رکوردگیری برای شناگران المپیکی هم یک مسابقه تمرینی بود. این دومین بار بود که در سال ۹۹ مسابقه می دادند. بایستی شرایط مسابقه در ذهن ورزشکار تداعی شود. آنها در شرایط تمرینی خوبی در مسابقه شرکت و رکوردهای خوبی هم ثبت کردند.

مربی تیم ملی گفت: حضور در مسابقات برای ما مهمتر از رکوردگیری است. ورزشکار باید استراتژی های مسابقه را تمرین کند. این برای ما اهمیتش از رکورد و هر چیز دیگری مهم‌تر بود. ورزشکار هر چقدر که تمرین کند اگر مسابقه ندهد شرایط و استرس مسابقه را تجربه نمی کند. امیدوارم در سال آینده قبل از خرداد هم یکی دو مسابقه دیگر برگزار کنیم و بعد در مسابقات انتخابی المپیک حاضر شویم.

وی در پایان گفت: از حمایت های فدراسیون تشکر می کنم که در این مدت شیوع کرونا و شرایط سخت، امکان برگزاری اردوها را برای ورزشکاران فراهم کرد. در پایان سال هم یکی دو مسابقه برگزار شد. امیدوارم شرایط مالی و بیماری کرونا در سال آینده بهتر شود. استخرها هم با بازگشایی بیشتر و بهتر شرایط تمرین را برای شناگران همه کشور فراهم کنند.

 

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط