حضرتی: پیشرفت شناگران رضایت بخش است

مربی تیم ملی شنا با ابراز رضایت از نتایج تیم های ملی گفت: هرسه رده تیم های ملی ما از سطح خوبی برخوردار هستند و پیشرفت شنای ایران رضای بخش است.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ خشایار حضرتی درباره موفقیت های اخیر تیم ملی شنا ایران اظهار کرد: نتایح و سهمیه های کسب شده برای المپیک جوانان در تیم ملی شنا نسبت به دوره های اخیر بهتر و بیشتر شده است وبازیکنان رکوردهای شخصی خودشان را بهبود بخشیده اند. آریا نسیمی شاد در مسابقات دوبی در ماده های ۱۰۰ و۲۰۰ متر قورباغه رکورد رده جوانان را جابه جا کرد و این تغییرات در حالی صورت گرفت که این شناگر حدود یک ماه در رده جوانان تمرین کرد.
او ادامه داد: بسیاری از بچه ها تجربه زیادی در مسابقات بین المللی نداشتند و این موجب شده بود استرس داشته باشند که اگر اینگونه نبود می توانستیم نتایج بهتری را کسب کنیم. با این حال با توجه به شرایط موجود نتایج و موفقیت های کسب شده قابل قبول است.
مربی تیم ملی شنا ایران با تاکید بر لزوم برنامه ریزی صحیح برای پیشرفت در این ورزش گفت: هرزمانی که برنامه ریزی وجود داشته باشد قطعا پیشرفت هم حاصل می شود. اما اگر اتفاقاتی مانند تغییرات و کمبود بودجه رخ بدهد این زنجیره پیشرفت قطع می شود. در حال حاضر تیم های سه رده نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ما از سطح خوبی برخوردار هستند و اگر زنجیره بازیکن سازی ما ادامه داشته باشد در چند سال آینده نتایج بهتری را به دست می آوریم.
بازیکن سازی را باید از رده های سنی پایین شروع کنیم و بازیکنان خوب را هم حفظ کنیم.
حضرتی در ادامه تصریح کرد: نداشتن رده سنی بزرگسالان قوی موجب می شود بازیکنان پایه هم دچار افت شوند. چرا که بازیکنان جوان به بزرگسالان به عنوان قهرمان نگاه می کنند که می خواهند به جایگاه آن ها برسند. بنابراین اگر این جایگاه وجود نداشته باشد دچار مشکل می شویم.
خشایار حضرتی با ابراز رضایت از نتایج یه دست آمده چند وقت اخیر در تیم ملی شنا اظهار کرد: در کل نتایج به دست آمده رضایت بخش است. برای سنجش میزان رضایت باید میانگینی درنظر گرفت زیرا شناگری پیشرفت زیادی داشته و دیگری کم تر. اما با توجه به تمامی نتایج میزان پیشرفت شنا درایران کاملا رضایت بخش است.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب