خاکبان: حضور کمنی در تهران نشانه توجه به توسعه واترپلو است

مربی تیم ملی واترپلو جوانان ایران گفت: فدراسیون با آوردن دنیس کمنی علاقه و تعهدش را به توسعه ورزش واترپلوی ایران نشان داده است.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ دانیال خاکبان مربی تیم ملی واترپلو جوانان ایران درباره برگزاری دوره مربیگری با حضور دنیس کمنی در تهران اظهار کرد: دنیس کمنی یکی از بزرگترین مربیان حال حاضر دنیا است. او بهترین نتایج را در مسابقات جهانی و المپیک همراه تیم مجارستان کسب کرده است. می توان گفت کمنی جزو پنج مربی برتر دنیا است. حضور او در ایران شانس بزرگی است که می توانیم از تجربیات یکی از پرافتخارترین مربیان المپیک و جهان استفاده کنیم و سطح علمی خودمان را بالا ببریم.
مربی تیم ملی واترپلو جوانان درباره دلیل آمدن دنیس کمنی به ایران گفت: فدراسیون با آوردن او علاقه اش را به توسعه ورزش واترپلوی ایران نشان داده است. مربیان می توانند از تجربیات و کلاس او از صفر تا ۱۰۰ درصد استفاده کنند. مسلما برگزاری کلینیک مربیگری با حضور دنیس کمنی و یا حتی مربیانی بزرگ در دنیا باعث ارتقای سطح مربیگری ایران می شود.
دانیال خاکبان درباره فواید این کلینیک مربیگری عنوان کرد: دنیس کمنی در سطح اول واترپلوی دنیا فعالیت می کند، از سطح دانش بسیار بالایی در مربیگری برخوردار است. بنابراین باید سطح واترپلو و مربیان ایران را سنجید و شناخت. تا سطح واترپلوی خودمان را نشناسیم نمی توان از کلاس او استفاده کرد.
او اشاره کرد: دنیس کمنی در کلاسی که در ایران برگزار می کند، باید اصول، مبانی و مسائلی را تدریس کند که به سطح و پیشرفت واترپلوی ایران کمک کند.
وی درباره تاثیر این کلاس در بالا بردن سطح دانش مربیان داخلی گفت: ۱۰۰ درصد. مربیانی که در این کلاس شرکت می کنند اگر علاقه مند به پیشرفت واترپلو کشور باشند و اگر به سطح علمی و عملی این کلاس ها پی ببرند و صرفا به شرکت در این کلاس ها اکتفا نکنند، قطعا نتایج خوبی را خواهند گرفت.
خاکبان تاکید کرد: این دوره مربیگری برای مربیان داخلی خیلی پربار خواهد بود. از آنجا که مربیان بازیکن ساز هستند با استفاده موثر و بهینه از این کلینیک هم مربیان و هم بازیکنان بهره مند خواهند شد. اگر بخواهیم به سطح مربیگری خوبی دست پیدا کنیم، باید از تک تک حرف های او استفاده کنیم.
او در ادامه بیان کرد: به طور دقیق نمی دانم که فدراسیون چه تعدادی از مربیان را دعوت کرده است ولی از تمام مربیانی که در استان های مختلف و در رده های مختلف سنی به صورت حرفه ای برای گسترش رشته ورزشی واترپلو فعالیت می کنند، برای شرکت در این کلینیک دعوت شده است.
وی در پایان گفت: از فدراسیون شنا و خسرو امینی تشکر می کنم که مربی بزرگی را عوت کرده اند. شاید برای خیلی از افراد دیدن این مربی رؤیا بوده ولی الان می خواهند از او راهنمایی بگیرند و به طور کامل از تجربیات او استفاده کنند.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب