خاکبان : لیگ‌های رده سنی پشتوانه تیم ملی هستند

دانیال خاکبان در خصوص مسابقات لیگ برتر واترپلو گفت: نظری که کمیته فنی دارد این است که علاوه بر لیگ برتر که تکلیفش مشخص است، لیگ‌های رده سنی که پشتوانه ما در تیم ملی هستند را باید راه اندازی کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ دانیال خاکبان، رئیس کمیته فنی واترپلو درمورد شرایط برگزاری لیگ واترپلو به «ورزش آنلاین» گفت: ” دور اول مسابقات لیگ از یکم دی شروع شده و تا پنجم این ماه ادامه دارد. شش تیم در لیگ برتر امسال حضور دارند؛ نفت و گاز گچساران، نفت و گاز امیدیه، دانشگاه آزاد اسلامی، نیروی زمینی ارتش، رعد پدافند و شهید نوفلاح. بازی‌ها به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود.

او درمورد تفاوت لیگ امسال با سال‌ گذشته اظهار کرد: “لیگ پارسال ما به صورت متمرکز در یک هفته برگزار شد. امسال در چهار دوره متمرکز و در تهران انجام می‌شود. سه دوره مقدماتی داریم و بعد از امتیاز بندی، تیم ها به صورت پلی اف بازی می‌کنند تا در آخر قهرمان لیگ مشخص شود.

وی درمورد پتانسیل کمک لیگ به تیم ملی تصریح کرد:” آقای الماسی الان در باشگاه صربستان بازی می‌کنند و ما امسال سه بازیکم لژیونال داریم . غیر از این، نظری که کمیته فنی دارد این است که علاوه بر لیگ برتر که تکلیفش مشخص است، لیگ‌های رده سنی که پشتوانه ما در این تیم ملی هستند را باید راه اندازی کنیم. در گام نخست در رده سنی امسال مرحله اول لیگ زیر ۱۴ سال با ده تیم و زیر ۱۷ سال با ۱۵ تیم انجام شد. امیدوارم زیر ۲۳ سال که پشتوانه تیم ملی بزرگسالان هستند با حداقل ۸ تیم برگزار شود. ضمن اینکه بچه‌های زیر ۲۳ سال می‌توانند در هر دو لیگ بازی کنند.

 

انتهای پیام/

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.