خاکبان: نگاه دنیا به واترپلو جهانی در تهران معطوف است

مربي تيم ملي واترپلو جوانان ايران با ابراز اميدواري از درخشش بازيكنان تيم ملي در مسابقات توسعه جهاني (فينا ترافي)، قهرماني اين تيم را ميسر دانست.
سروش واعظی/
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و  واترپلو، ملی پوشان ایران در حالی خود را برای مسابقات توسعه جهانی تهران آماده می شوند که روزهای پایانی تمرینات آماده سازی خود را در استخر قهرمانی ٩ دی سپری می کنند.
دانیال خاکبان درباره این رویداد بزرگ گفت: خوشبختانه بازیکنان تیم ملی با انگیزه ای بسیار بالا خود را برای این مسابقات آماده و روزهای پایانی تمرینات را سپری می کنند.
وی در خصوص حضور طاهریان در راس کادر فنی تیم ملی اظهارکرد: انتخاب طاهریان از سوی فدراسیون باعث رشد واترپلو ایران خواهد شد و اعتقاد دارم این مربی بهترین گزینه برای ایران آن هم در مسابقات فینا ترافی بود زیرا وی نسبت به تمام بازیکنان واترپلو در ایران شناخت کامل دارد.
وی با ابراز امیدواری نسبت به قهرمانی ایران در مسابقات فینا ترافی عنوان کرد: کسب عنوان قهرمانی در تهران دور از دسترس نیست ضمن آنکه ما نباید فراموش کنیم میزبان بازی ها هستیم و باید از این فرصت به دست آمده نهایت استفاده را انجام دهیم. بازیکنان ایران همواره این نکته را ثابت کردند که مرد روزهای سخت هستند و هر گاه اراده کنند می توانند دست به کارهای بزرگ بزنند.
مربی تیم ملی واترپلو جوانان کشورمان درباره رقیبان ایران در فیناترافی گفت: هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت زیرا تمام تیم هایی که در این بازی ها حضور دارند برای کسب نتیجه تلاش می کنند هر چند که معتقدم جزی ترین رقیب ایران تیم اتریش خواهد بود.
وی با اشاره به حضور مقامات فدراسیون جهانی شنا- فینا در ایران گفت: مارکولسکو و لونزی برای اولین بار است که حضور در ایران را در تجربه خواهند کرد و این موضوع برای واترپلو ایران یک افتخار بزرگ است زیرا با آمدن چهره های سرشناس به کشورمان اهمیت بسیار بالای این مسابقات جلوه گر خواهد شد ضمن آنکه نگاه دنیا به برگزاری مسابقات فیناترافی در ایران معطوف می شود.
خاکبان گفت: همانطور که که قبلاً اشاره کردم ایران می تواند در این بازی ها قهرمان شود به شرط آنکه حریفان خود را دست کم نگرفته  اشتباهی مقابل آنها انجام ندهد زیرا معتقدم اولین اشتباه در این بازی ها آخرین اشتباه ما خواهد بود و ما را از کسب عنوان قهرمانی دور خواهد کرد.
انتهای پیام
image_printپرینت مطلب

قاسمی با رکوردشکنی در ۲۰۰ پروانه مدال نقره گرفت/ غلامی بار دیگر رکورد ۱۰۰ پروانه را زد

هشتمین مدال کاروان شنای ایران در مسابقات شنا قهرمانی جوانان آسیا – فیلیپین توسط محمد قاسمی در ماده ۲۰۰ پروانه رده سنی ۱۵-۱۷ سال به ثبت رسید و قاسمی رکورد رده سنی این ماده و غلامی رکورد ۱۰۰ پروانه ۱۳-۱۴ سال را جابجا کردند.

سامیار عبدلی شنای ایران را در قهرمانی جوانان آسیا طلایی کرد/ غلامی نقره ۲۰۰ پروانه را برگردن آویخت/ افقری برنز ۱۰۰ پروانه را کسب کرد

در روز دوم مسابقات شنا قهرمانی رده های سنی آسیا – فیلیپین سامیار عبدلی در ۵۰ متر آزاد مدال طلا، محمد مهدی غلامی در ۲۰۰ متر پروانه نقره و مهرشاد افقری در ۱۰۰ متر پروانه برنز کسب کردند.