دبیر ستاد اجرایی: آماده میزبانی جام باشگاه ها هستیم

دبیر ستاد اجرایی دهمین دوره مسابقات واترپلو جام باشگاه های آسیا گفت:خوشبختانه با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تشکیل جلسات هماهنگی مکرر، زمینه‌های لازم برای برگزاری مسابقات مهیا شده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ حمید شب انگیز دبیر ستاد اجرایی دهمین دوره مسابقات واترپلوی جام باشگاه های آسیا درباره برنامه ها و تمهیدات لازم برای میزبانی این مسابقات اظهار کرد: برای پیشبرد برنامه ها ستادی به نام کمیته فنی مسابقات تشکیل شد. ۱۴ نفر در ستاد تشکیلاتی کار می کنند. نادر غفوری سرپرستی این مسابقات، عوامل اجرایی، داوری و عوامل فنی را برعهده گرفت. این کمیته متشکل از بخش هایی مثل تشریفات و تدارکات، امور بین الملل، ترابری، دبیرخانه، امور مالی و پزشکی است که هر کدام وظایف مشخصی دارند. از ۲۵ روز پیش تمام پیگیری های لازم انجام شده است.

دبیر ستاد اجرای دهمین دوره مسابقات جام باشگاه های آسیا عنوان کرد: برای میزبانی شایسته این دوره از مسابقات از نظر فنی ۹۵ درصد آماده هستیم و تا شروع مسابقات سایر تدارکات هم آماده می شود. استخر مسابقات ایرادی اساسی داشت که قسمت هایی را که لازم بود جهت میزبانی خوب مسابقات تعمیر کردیم ولی ایراداتی هم دارد که نیاز به ترمیم اساسی دارد. از نظر فنی و انجام مسابقه مشکلات برطرف شده است.

حمید شب انگیز درباره مسائل و مشکلات این مسابقات بیان کرد: یکی ازمشکلاتی که داریم، عدم هماهنگی تیم های حاضر در مسابقات است. وضعیت تیم افغانستان هنوز کاملا مشخص نیست که در مسابقات شرکت خواهد کرد. این مسائل تمام برنامه های ما را تغییر می دهد و در مورد اسکان ورزشکاران، داوران، مهمانان وسایر عوامل ابهاماتی ایجاد می کند به نوعی جلوی تمام کارها علامت سوال می گذارد. تمام سعی ما بر این است که میزبانی و استقبال از مهمانان به خوبی انجام شود.

او ادامه داد: با وجود مشکلات مالی، فدراسیون و کادر اجرایی از تمام بضاعت خود استفاده می کند و همه کارها را با حداقل هزینه به خوبی پیش بردیم. از همه امکانات برای هرچه بهتر برگزار شدن این رقابت ها استفاده خواهیم کرد. خوشبختانه با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تشکیل جلسات هماهنگی مکرر، زمینه‌های لازم برای برگزاری مسابقات مهیا شده است.

وی در باره اهمیت این دوره از رقابت ها تصریح کرد: با توجه به این که تیم های خوبی در این مسابقات حضوردارند و چند بازیکن از بهترین های واترپلو دنیا در تیم ها بازی می کنند، مسلما بر روی بازیکنان و واترپلو ایران تاثیر خواهد داشت. هر چه قدر بازیکنان و تیم های ایرانی در این تورنومنت ها شرکت کنند، تجربه و پختگی کسب می کنند. به هر حال فرصت خیلی خوبی است که واترپلوئیست های جوان ایرانی بیایند و این مسابقات را تماشا کنند.

شب انگبز اشاره کرد: اگر تیم هایی مثل چین، ژاپن و کره در این مسابقاتشرکت می کردند، دیگر دغدغه ای نداشتیم چون رقبای اصلی ایران در آسیا بعد ازقزاقستان این تیم ها هستند. واترپلو قزاقستان  در آسیا حرف اول را می زند.

سرمربی تیم ملی واترپلو جوانان درباره دلیل عدم حضور تیم های ژاپن و چین گفت: ابتدا قرار بود که چینی ها در این مسابقات شرکت کنند ولی بعد انصراف دادند. ژاپنی ها هیچ وقت در جام باشگاه های آسیا شرکت نکردند. ژاپنی ها باشگاه ندارند و تیم هایشان به صورت دبیرستانی و دانشگاهی هستند. ساختار واترپلو ژاپن به این صورت است که باشگاه ندارند.

او در باره اهمیت میزبانی دوهمین دوره مسابقات واترپلو جام باشگاه های آسیا خاطر نشان کرد: میزبانی این مسابقات رویداد بزرگی برای ورزش واترپلو ایران است. افراد شاخصی از ورزش آسیا و جهان به عنوان ناظر مسابقات تشریف می آورند. این موقعیت خیلی خوبی برای ورزش ایران است. مسئولین وزارت ورزش باید از این موقعیت بهره برداری کنند. برای میزبانی از مهمانان ویژه وی آی پی و مترجم ویژه تدارک دیدیم.

او در پایان گفت: از سوی فدراسیون هماهنگی‌ها برای پوشش تصویری مسابقات انجام شده است. جوایز مسابقات به صورت کاپ و مدال خواهد بود. مراسم افتتاحیه رقابت ها بعد از ظهر دوشنبه ۲۴ آذر  و مراسم اختتامیه روز شنبه۲۹ آذر ماه ساعت ۶ بعد از ظهر برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب