دکتر جهانگیری: دولت از ورزشکاران حمایت می کند

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه دولت از ورزشکاران برای حضور در المپیک ریو حمایت می کند، گفت: ورزشکاران امید، نشاط و شادمانی را در جامعه گسترش می دهند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر اسحاق جهانگیری عصر دیروز در مراسم تقدیر از ورزشکاران و مدال آوران واترپلو و کشتی با تبریک قهرمانی های این ورزشکاران خطاب به آنها گفت: شما کارهای بزرگی انجام می دهید، شاید قدر کار شما آنقدر که در بحث ورزش مطرح می شود، در مسایل دیگر دیده نمی شود.

وی افزود: نام آوران و قهرمانان در هر زمینه ای از دو جهت در جامعه افتخار آفرین هستند، یکی از نظر معنوی، چرا که هر انسانی در هر رشته ای که قهرمان می شود از نظر معنوی در طول عمر برای او یک افتخار است مانند یک دانشمند یک نویسنده و یک قهرمان ورزشی، این افتخار تا آخر عمر با او می ماند.
معاون اول رییس جمهوری یکی از محاسن  ورزش را افزایش نشاط و شادمانی در  جامعه  عنوان کرد  و افزود :  هر عاملی که موجب افزایش نشاط و رضایت مردم شود، در عمل امید را در میان مردم تسری می بخشد  و  وقتی امید افزایش یابد جامعه به سمت توسعه حرکت می کند.دکتر جهانگیری با آرزوی توفیقات بیشتر برای ورزشکاران در تمامی رشته ها عنوان کرد: از مردم می خواهیم در حق دولت و ملت در این ماه عزیز که در آن قرار داریم دعا کنند، چرا که با مسایل جدی روبه رو هستیم و نیاز به تدبیر و درایت داریم.معاون اول رییس جمهور از امید به عنوان سرمایه ای بزرگ برای کشور  نام برد و افزود: در جامعه ای که  به آینده امیدوار باشد اتحاد  و وابستگی  میان مردم بیشتر می شود.وی گفت: یکی از سرمایه های دیگر، سرمایه های نمادین است؛ سرمایه نمادین آثار اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برجای می گذارد به این معنی که اعتماد مردم به نظام و دولت بیشتر می شود و وقتی اعتماد بیشتر شود مردم به تصمیم گیری های دولتمردان اعتماد بیشتری پیدا  می کنند .
معاون اول رئیس جمهور آرامش اقتصادی که هم اکنون در کشور وجود دارد را مورد توجه قرار داد و گفت:  دولت طی این مدت تصمیمات دقیقی در زمینه های  اقتصادی داشته و آرامش کنونی با یک امید در جامعه ایجاد شده است.وی ادامه داد: مذاکرات هسته ای و مسایل اقتصادی به سمتی می رود که مردم احساس می کنند تیمی که هم اکنون موضوعات را پیگیری می کند برای حل این مسایل تلاش می کند . هر چند در بحث هسته ای هنوز اتفاق خاصی نیفتاده  اما در مجموع این مسایل سبب شده مردم مانند گذشته به سمت خرید ارز و کالا نروند و نگران آینده نباشند.معاون اول رییس جمهور خطاب به ورزشکاران گفت: کسب مدال های خوش رنگ قهرمانی و به اهتزاز درآوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران توسط شما ، علاوه براینکه  امید را  در جامعه تسری می بخشد، برای  نسل جوان نیز رضایت و شادمانی را در پی دارد. بنابراین  هم دولت و هم مردم قدردان قهرمانان  خود هستند.
وی با تاکید براین موضوع که دولت از  حضور ورزشکاران ایرانی درالمپیک ۲۰۱۶ ریو حمایت می کند ،  گفت: به طور حتم وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ها در این زمینه برنامه دارند و دولت در حد توان خود کمک خواهد کرد.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: در شرایط فعلی از نظر بودجه در مضیقه هستیم و سال سختی را پیش رو داریم زیرا قیمت و فروش نفت نصف شده که این امر بر درآمد ما اثر دارد.
 دکتر جهانگیری افزود : مطمئن باشید به لحاظ حمایت های مادی، مشکلی وجود نخواهد داشت زیرا کاری که شما انجام می دهید برای دولت پر ارزش است و منابع مورد نظر تامین خواهد شد.
انتهای پیام
image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.