محسن رضوانی نامی شناخته شده در ورزش واترپلوست. ستاره سال های نه چندان دور تیم ملی که این روزها مسوولیت مهم ریاست فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو را بر عهده دارد. رضوانی در گفتگو با برنا درباره رقابت های فیناتراپی صحبت کرده است.

* ابتدا می خواستیم از وضعیت استخر محل برگزاری مسابقات فیناترافی بپرسیم؟

با شهرداری منطقه صحبت کردیم و قرار است برخی ایرادات استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شیرودی برطرف شود. همین طور شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی نیز تمهیداتی برای استخر قهرمانی اندیشید و انشاءالله تا شروع مسابقات فیناترافی همه چیز مهیا خواهد شد.

* شرایط روحی و روانی ملی پوشان واترپلو در آستانه مسابقات فیناترافی چگونه است؟

واترپلو یکی از رشته های سخت ورزش دنیاست. با توجه به اینکه خارج از محیط طبیعی انجام می شود مشکل تر هم می شود. بازی اول ما در این رقابت ها خیلی حائز اهمیت است. اتریش رقیب اصلی ماست و اگر بتوانیم از سد این حریف بگذریم شانس بالایی برای قهرمانی خواهیم داشت.

* شنیدیم اروگوئه هم تیم خوبی است؟

بله اما من به شخصه بیشتر نگران اتریش هستم. حدود ۲۰ سال پیش و زمانی که خودم عضو تیم ملی واترپلو بودم، با اتریشی ها بازی کردیم و با اختلاف یک گل این حریف را شکست دادیم.

* حضور سیروس طاهریان به عنوان سرمربی ایرانی بالای سر تیم ملی را چگونه ارزیابی می کنید؟

سیروس طاهریان سال ها به عنوان دروازه بان در خدمت تیم ملی بوده و همین طور طی سال های اخیر در رده های مختلف سنی مسوولیت داشته است. در حال حاضر هم لطف کرده و تمرینات ملی پوشان را با جدیت زیر نظر گرفته است. البته نتیجه مسابقات فیناترافی تاثیر مستقیم روی نگاه کمیته فنی خواهد داشت.

* ولی شنیدیم با مربیان خارجی نیز برای هدایت تیم ملی واترپلو در حال مذاکره هستید؟

با یکی دو مربی اهل صربستان در حال مذاکره هستیم اما هیچ چیز نهایی نشده است.

* آقای رضوانی برخی ملی پوشان با مشکل سربازی مواجه هستند. برای این عده چه تمهیداتی اندیشیده اید؟

ما نیما خوشبخت را داریم که سرباز محسوب می شود و جزو بازیکنان فیکس و اصلی تیم ملی است. اتفاقا با سردار باران چشمه درباره نیما صحبت کردیم که بسیار به ما محبت کردند. قرار شد نیما خوشبخت خودش را به یکی از نیروهای مسلح معرفی کند ولی در زمان اردوها و مسابقات در خدمت تیم ملی باشد.

* ولی بحثی که مطرح شده این است که این بازیکن ملی پوش و سرباز حق شرکت در لیگ را ندارد. به هر حال تنها ممر درآمد بازیکنان لیگ واترپلوست و ظاهرا شما هم قول داده بودید به نیما خوشبخت کمک کنید؟

به دستور فرمانده کل قوا و طبق قانون ورزشکارانی که به نیروهای مسلح می پیوندند باید در خدمت تیم های ارتشی باشند. اولویت با تیم های نظامی است و در صورتی که آن ارگان فعالیت ورزشی نداشته باشد با مجوز می توانند به لیگ بروند و در تیم های باشگاهی فعالیت کنند.

* قبول دارید اغلب ملی پوشان واترپلو با مشکلات معیشتی مواجه هستند؟

بله ولی فدراسیون منابع محدودی در اختیار دارد. ما سعی کردیم مبلغی به عنوان حق ایاب و ذهاب به ملی پوشانی که هم اکنون در اردو حاضرند، پرداخت کنیم و این کار را هم انجام دادیم. با این وجود واترپلو نیازمند حمایت بخش خصوص است. چه اشکالی دارد همین باشگاه هایی که در فوتبال فعالیت می کنند، بیایند و در واترپلو سرمایه گذاری کنند؟ شاید این حرفی تکراری باشد اما با نصف قرارداد یک فوتبالیست و مبلغی حدود ۵۰۰ میلیون تومان می توان در واترپلو تیمداری کرد.

*… و حرف آخر؟

به نوبه خودم از توجه ویژه دکتر گودرزی وزیر محترم ورزش و جوانان تشکر می کنم. ایشان و همین طور دکتر سجادی و سایر دوستان در تلاش هستند که مسابقات فیناترافی به بهترین نحو ممکن برگزار شود.