چاوشی فر: باز هم رکورد میزنم

چاوشی فر در ۵۰متر کرال پشت مسابقه می دهد

کاپیتان تیم ملی شنا ایران پس از رکوردشکنی در روز نخست شنا بازیهای آسیایی اینچئون صبح فردا در ماده 50متر کرال پشت نیز تنها نماینده ایران خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ جمال چاوشی فر شناگر ۲۴ ساله اصفهانی صبح فردا در ماده ۵۰متر کرال پشت در دسته دوم به همراه شش شناگر دیگر به رقابت می‌پردازد. دسته دوم ماده ۵۰متر کرال پشت پنجمین ماده رقابتی در دومین روز شنا بازیهای آسیایی ۲۰۱۴است. نخستین ماده در ساعت ۰۹:۰۰به وقت محلی (۰۴:۳۰ صبح به وقت تهران) برگزار می شود و سایر رقابت ها پس از آن ادامه پیدا می کند.

جمال چاوشی فر متولد ۲۸ مرداد ۱۳۶۹ است. این شناگر اصفهانی با یک متر و ۹۰ سانتی متر قد و وزنی نزدیک به ۸۵ کیلو سابقه حضور در بازیهای آسایی دوره پیش (گوانگجو ۲۰۱۰) و رقابت های آسیایی داخل سالن (بانکوک ۲۰۱۳) را در کارنامه دارد. جابجایی رکورد ملی ماده ۱۰۰متر کرال پشت روحیه این ورزشکار را برای رکوردشکنی های دیگر بیش از پیش افزایش داده است.

چاوشی فر رکورددار ماده ۵۰متر کرال پشت کشور است. او در سال ۱۳۹۲ و در مرحله چهارم لیگ شنا ایران با ثبت زمان ۲۷ثانیه و ۱۰صدم ثانیه این رکورد را به نام خود ثبت کرد. او همچنین در استخرهای مسافت کوتاه در هر دو ماده ۵۰ و ۱۰۰ کرال پشت رکورد ملی را در اختیار دارد. چاوشی فر عضو تیم ملی ۴ در ۱۰۰متر مختلط تیمی بود که در بازیهای آسیایی دوره پیش با ثبت زمان ۳دقیقه و ۴۸ ثانیه و ۱۴ صدم ثانیه رکورد این ماده را ارتقا بخشید.

استخر مدرن “مونهاک پارک تاء هوان” میزبان ۲۸ شناگر کرال پشت رو برتر آسیا خواهد بود. این استخر که اختصاصا برای این دوره از بازهای آسیایی آماده شده است دارای بیش از ۳۰۰۰ صندلی برای تماشاگران است. معماری این استخر شبیه به شناگری است که در حین شنا آب را می شکافد و حرکت می کند. رقابت های رشته های آبی (شنا، شیرجه، واترپلو و شنای موزون) در این استادیوم برگزار می شود.

 

*رکوردهای ماده ۵۰متر کرال پشت:

رکورد جهان: ۲۴.۰۴- “لیام تانکوک” انگلستانی در سال ۲۰۰۹

رکورد آسیا: ۲۴.۲۴- ” جونیا کوگا” زاپنی در سال ۲۰۰۹

رکورد بازیهای آسیایی: ۲۵.۰۸-  ” جونیا کوگا” زاپنی در سال ۲۰۱۰

رکورد جمال چاوشی فر:۲۷.۱۰ – لیگ شنا ایران ۱۳۹۲

انتهای پیام

 

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.