ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

رقیب اصلی هر شناگر، ركوردش است/ روزی ۵ ساعت تمرین كردم تا ركورد زدم

رکوردار شنای ایران در ماده ١۰۰ متر کرال پشت گفت: برای شکستن رکورد ایران روزی ۵ ساعت تمرین کردم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، جمال چاوشی فر ركورددار شنای ایران با بیان این مطلب افزود: در مسابقات ركوردگیری جهت اعزام به مسابقات آسیایی امارات شركت كرده و ركورد قبلی ۵٩ ثانیه و ۵٢صدم ثانیه در شنای كرال پشت كه از مسابقات آسیایی ٢۰١۰ گوانگجو در اختیار داشتم را ٣٨ صدم ثانیه بهبود بخشیدم.

وی با بیان اینكه سه ماه تابستان را به تمرین برای مسابقات ركوردگیری اختصاص دادم، افزود: روزانه به‌ طور متوسط حدود ۵ ساعت بدنسازی و تمرین داشتم و یكی از دلایل كسب ركورد ۵٩ثانیه و ١۴ صدم ثانیه همین تلاش مداوم است.

چاوشی‌فر در گفتگو با ایسنا در خصوص بهترین حریف خود در مسابقات آسیایی، اظهاركرد: ركورد شناگر، بهترین رقیب او محسوب می‌شود زیرا باید از ركورد به دست آمده قبلی همیشه بهتر بوده و در صدد بهبود آن باشد. اما باید اذعان كرد كه” ریوزوكه ایریه” از ژاپن بهترین شناگر كرال پشت در آسیا است.

وی خاطرنشان كرد: شناگران ایرانی استعداد لازم را دارند، اما نیاز است مسؤولان امكانات داخلی، اردوهای خارج كشور و حضور در مسابقات برون مرزی را افزایش دهند. شناگران ایرانی نیز می‌توانند با انگیزه بیشتر و تلاش همه جانبه در مسابقات حاضر شده و حرفه‌ای شوند.

image_printپرینت مطلب