ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

سال ٩١ می تواند نقطه عطفی برای واترپلو ایران باشد

سرپرست کمیته مشورتی واترپلو در خصوص كسب رتبه سوم تیم ملی واترپلو در رقابت‌های كاپ آسیا، گفت: عوامل متعددی موجب شد، تیم ملی در این مسابقات نتیجه‌ مطلوب را نگیرد و از جایگاه كنونی راضی نیستم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، نادر غفوری با بیان این مطلب اظهار داشت: از كسب رتبه سوم ملی‌پوشان در رقابت‌های كاپ آسیا راضی نیستم و توقع داشتم كه تیم ملی ایران مقابل كویت به پیروزی می رسید. البته دلایل متعددی موجب شد كه واترپلوی ایران در كاپ آسیا نتیجه مورد انتظار را بدست نیاورد. همان طور كه می‌دانید مشكلات زیادی برای اخذ ویزا وجود داشت. همچنین چند بازیكن اصلی تیم ملی به دلیل مشكلات خروج از كشور از همراهی كاروان واترپلوی ایران بازماندند.

وی افزود: متاسفانه تیم ملی با تركیب ناقص و ناهماهنگ به كویت اعزام شد و به نظر من همین موضوع بزرگ‌ترین ضربه را به ملی‌پوشان زد. البته نباید فراموش كنیم كه كادر فنی جدید تیم ملی تنها حدود یك ماه فرصت تمرین با ملی‌پوشان را داشت و هنوز فرصت كافی را برای اجرای تمام تدابیر تاكتیكی در اختیار نداشت. به هر حال تیم ملی ایران با تركیب كاملا جوان شده‌ای عازم این رقابت‌ها شد و امیدوارم در رقابت‌های آینده با تجربه تر عمل كند.

غفوری در گفتگو با خبرنگار ایسنا یادآورشد: در جلسه كمیته‌ مشورتی واترپلو با حضور عوامل كادر فنی به ارزیابی عملكرد فنی تیم ملی می پردازیم و نقاط ضعف و قوت تیم ملی را بررسی می‌‌كنیم. البته رومان پولاچیك سرمربی اسلواک تیم ملی پس از مسابقات كاپ آسیا به كشورش بازگشته و تا دو هفته‌ دیگر به ایران باز می‌گردد.

وی با اشاره به هدفگذاری فدراسیون روی موفقیت تیم ملی واترپلو در رقابت‌های قهرمانی آسیا كه قرار است آبان ماه سال جاری در امارات برگزار شود، اظهار كرد: با برگزاری اردوهای متمركز و همچنین برگزاری بازی‌های دوستانه زمینه موفقیت تیم ملی را در رقابت‌های آسیایی فراهم می‌‌كنیم و امیدوارم با موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا سال ٩١ به عنوان نقطه عطف واترپلوی ایران یاد شود.

سرپرست كمیته‌ مشورتی واترپلو همچنین تاكید كرد: قرار بود در حاشیه مسابقات كاپ آسیا تاریخ برگزاری رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا نیز مشخص شود. تا جایی كه من می دانم این رقابت‌ها در اواخر خرداد ماه برگزار می‌شود، ولی هنوز تاریخ قطعی از سوی كنفدراسیون شنای آسیا به ما ابلاغ نشده است.

image_printپرینت مطلب

نتایج مسابقات قهرمانی جام شنا بزرگسالان

مسابقات قهرمانی جام شنای بزرگسالان ویژه آقایان رده سنی بالای 25 سال روز پنجشنبه و جمعه (دوم و سوم آذر ماه 1402) به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی پیگیری و به پایان رسید.