سال ٩١ می تواند نقطه عطفی برای واترپلو ایران باشد

سرپرست کمیته مشورتی واترپلو در خصوص کسب رتبه سوم تیم ملی واترپلو در رقابت‌های کاپ آسیا، گفت: عوامل متعددی موجب شد، تیم ملی در این مسابقات نتیجه‌ مطلوب را نگیرد و از جایگاه کنونی راضی نیستم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، نادر غفوری با بیان این مطلب اظهار داشت: از کسب رتبه سوم ملی‌پوشان در رقابت‌های کاپ آسیا راضی نیستم و توقع داشتم که تیم ملی ایران مقابل کویت به پیروزی می رسید. البته دلایل متعددی موجب شد که واترپلوی ایران در کاپ آسیا نتیجه مورد انتظار را بدست نیاورد. همان طور که می‌دانید مشکلات زیادی برای اخذ ویزا وجود داشت. همچنین چند بازیکن اصلی تیم ملی به دلیل مشکلات خروج از کشور از همراهی کاروان واترپلوی ایران بازماندند.

وی افزود: متاسفانه تیم ملی با ترکیب ناقص و ناهماهنگ به کویت اعزام شد و به نظر من همین موضوع بزرگ‌ترین ضربه را به ملی‌پوشان زد. البته نباید فراموش کنیم که کادر فنی جدید تیم ملی تنها حدود یک ماه فرصت تمرین با ملی‌پوشان را داشت و هنوز فرصت کافی را برای اجرای تمام تدابیر تاکتیکی در اختیار نداشت. به هر حال تیم ملی ایران با ترکیب کاملا جوان شده‌ای عازم این رقابت‌ها شد و امیدوارم در رقابت‌های آینده با تجربه تر عمل کند.

غفوری در گفتگو با خبرنگار ایسنا یادآورشد: در جلسه کمیته‌ مشورتی واترپلو با حضور عوامل کادر فنی به ارزیابی عملکرد فنی تیم ملی می پردازیم و نقاط ضعف و قوت تیم ملی را بررسی می‌‌کنیم. البته رومان پولاچیک سرمربی اسلواک تیم ملی پس از مسابقات کاپ آسیا به کشورش بازگشته و تا دو هفته‌ دیگر به ایران باز می‌گردد.

وی با اشاره به هدفگذاری فدراسیون روی موفقیت تیم ملی واترپلو در رقابت‌های قهرمانی آسیا که قرار است آبان ماه سال جاری در امارات برگزار شود، اظهار کرد: با برگزاری اردوهای متمرکز و همچنین برگزاری بازی‌های دوستانه زمینه موفقیت تیم ملی را در رقابت‌های آسیایی فراهم می‌‌کنیم و امیدوارم با موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا سال ٩١ به عنوان نقطه عطف واترپلوی ایران یاد شود.

سرپرست کمیته‌ مشورتی واترپلو همچنین تاکید کرد: قرار بود در حاشیه مسابقات کاپ آسیا تاریخ برگزاری رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا نیز مشخص شود. تا جایی که من می دانم این رقابت‌ها در اواخر خرداد ماه برگزار می‌شود، ولی هنوز تاریخ قطعی از سوی کنفدراسیون شنای آسیا به ما ابلاغ نشده است.

image_printپرینت مطلب