“سان یانگ” چینی در سه ماده طلا گرفت

در روز آخر رقابت های شنای جهانی “سان یانگ” با قهرمانی در ماده ی ١۵۰۰متر آزاد با زمان ١۴دقیقه و ۴١ثانیه و ١۵صدم ثانیه پس از “هکت” استرالیایی در سال ٢۰۰۵ به دومین ورزشکاری تبدیل شد که توانست طلای مسابقات جهانی را در سه ماده ی ۴۰۰، ٨۰۰ و ١۵۰۰متر کسب کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ در شب آخر از رقابت های جهانی شنا در بخش مردان فینال چهار ماده برگزار شد. در ماده ی ۵۰متر کرال پشت “لاکورت” و “استراویوس” فرانسوی به ترتیب با زمان های ٢۴ثانیه و ۴٢صدم ثانیه و ٢۴ ثانیه و ۵۴صدم ثانیه در جایگاه اول و دوم ایستادند. در این ماده گرورس امریکایی نیز با کسب زمانی برابر با “استراویوس” عنوان دوم مشترک را با وی تقسیم کرد.

در دومین فینال روز چهارم آگوست که در ساعت شش و ١۵دقیقه عصر به وقت محلی برگزار شد “ستو” ورزشکار ژاپنی موفق شد با زمان ۴دقیقه و ٨ثانیه و ۶٩صدم ثانیه زودتر از رقبای امریکای و برزیلی خود مدال طلای ۴۰۰متر مختلط انفرادی را از آن خود کند.

در ماده ی ١۵۰۰متر آزاد عصر دیروز “سان یانگ” با زمان ١۴دقیقه و ۴١ثانیه و ١۵صدم ثانیه زودتر از “کوهران” کانادایی و “پلاترینیری” ایتالیایی به مقام اول دست یافت و در آخرین فینال بخش مردان که در ماده ی چهار در ١۰۰متر مختلط امدادی برگزار شد تیم ملی فرانسه متشکل از “لاکورت”، “پرز-دورتونا”، “استراویوس” و “گیلوت” با زمان ٣دقیقه و ٣١ثانیه و ۵١صدم ثانیه زودتر از تیم های استرالیا و ژاپن به مدال طلا دست یافت.

در روز هفتم این مسابقات نیز فینال دو ماده ی ۵۰متر آزاد و ١۰۰متر پروانه برگزار شد که “سزار” برزیلی در ۵۰متر و “له کلائوس” اهل افریقای جنوبی در ١۰۰متر پروانه موفق به کسب عناوین برتر شدند.

نتایج فینال رقابت های جهانی شنا روزهای هفتم و هشتم:
۵۰متر کرال پشت:
١. “کمیل لاکورت” از فرانسه ٢۴.۴٢
٢. “جرمی استراویوس” از فرانسه ٢۴.۵۴
٢. “مت گرورت” از امریکا ٢۴.۵۴
۴۰۰متر مختلط انفرادی:
١. “دائیا ستو: از ژاپن ۴.۰٨.۶٩
٢. “چیس کالیسز” از امریکا ۴.۰٩.٢٢
٣. “تیاگو پریرا” از برزیل ۴.۰٩.۴٨
١۵۰۰متر آزاد:
١. “سان یانگ” از چین ١۴.۴١.١۵
٢. “رایان کوراین” از کانادا ١۴.۴٢.۴٨
٣. “جرجیو پلاترینیری” از ایتالیا ١۴.۴۵.٣٧
١۰۰*۴ مختلط امدادی:
١. تیم فرانسه متشکل از “لاکورت”، “پرز-دورتونا”، “استراویوس” و “گیلوت” ٣.٣١.۵١
٢. تیم استرالیا متشکل از”دلانی”، “اسپرنگر”، “دی اورسوگنا” و “مگنوسن” ٣.٣١.۶۴
٣. تیم ژاپن متشکل از “ایری”، “کیتاجیما”، “فوجی” و “شیورا” ٣.٣٢.٢۶
۵۰متر آزاد:
١. “سزار سیئلو فیلو” از برزیل ٢١.٣٢
٢. “ولادیمیر موروزوف” از روسیه ٢١.۴٧
٣. “ریچارد بوول” از ترینیداد وتوباگو ٢١.۵١
١۰۰متر پروانه:
١. “چد له کلائوس” از افریقای جنوبی ۵١.۰۶
٢. “لاسو سه” از مجارستان ۵١.۴۵
٣. “کنراد سرنیاک” از لهستان ۵١.۴۶

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.