تاکید ستاد بازی های آسیایی ۲۰۱۸ بر سه محور

در نخستین جلسه ستاد بازی های آسیایی 2018 در محل فدراسیون شنا، راهکارهای عملیاتی در زمینه نخبه پروری و استعدادیابی شناگران ارائه شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ نخستین جلسه ستاد بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جهت آماده سازی تیم ملی شنا برای حضور قدرتمند در این رقابت ها روز شنبه (۱۲مهر) راس ساعت ۱۱:۳۰ در محل فدراسیون شنا برگزار شد. این گردهمایی در راستای برنامه میان مدت فدراسیون شنا و با حضور محسن رضوانی (رئیس فدراسیون)، محسن سمیع‌زاده (دبیر کل فدراسیون)، کاوه احمدی(مشاور عالی فددراسیون)، آرش شرافت وزیری، فرشاد کرمی، محمد بیداریان، خشایار حضرتی، عباسعلی کشتکار و مجید مشتاق تشکیل شد.
جلسه ستاد بازی های آسیایی ۲۰۱۸ با هدف بررسی عملکرد تیم ملی شنا در بازی های آسیایی اینچئون، شناسایی نقاط قوت و ضعف شنای کشور به منظور برنامه ریزی هر چه بهتر و ارائه طرح نخبه پروری و تعیین تاریخ اولین اردوی متمرکز ۲۰۱۸ برگزار شد.
در این جلسه خشایار حضرتی مربی تیم ملی شنا گزارشی از عملکرد شناگران در بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون ارائه داد و درباره شرایط کمی و کیفی شناگران در بازی های آسیایی صحبت کرد.
در ادامه احمد یاقوتی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه شنای کشور، با بیان اینکه چند رکورد ملی در این بازی ها ارتقا پیدا کرد و همچنین پوست اندازی جوان تیم ملی عملکرد کادر فنی و تیم ملی شنا را قابل قبول ارزیابی و بر لزوم برنامه ریزی براساس منابع و امکانات موجود تاکید کرد.
محسن رضوانی ضمن تشکر از مجموعه شنا کشور بر لزوم برگزاری نشست های مشترک با مدیران وزارت ورزش و جوانان کشو برای اجرای برنامه های عملیاتی تاکید کرد. همچنین محسن رضوانی در ادامه خاطر نشان کرد باید به تجزیه و تحلیل وضعیت شناگران در بازی های آسیایی بپردازیم و او به صورت بندی شرایط شنا و شناگران به منظور برنامه ریزی برای بازی های آسیایی ۲۰۱۸  توجه داشت.
محسن سمیع زاده افزود: مسائل و مشکلاتی از جمله تعلیق فدراسیون شنا در چند سال گذشته اتفاق افتاد که مانع پیشرفت شنا کشور شد. بدهی های فراوان فدراسیون و عدم پایه سازی شناگران در سال های گذشته از مهم ترین تهدید ها برای فدراسیون هستند. با توجه منابع و امکانات محدود اجاره دادن استخرهای شنا به افراد غیر متخصص مسئله نخبه پروری و استعدادیابی را با مشکل مواجه می کند.
در پایان جلسه راهکارهای عملیاتی ارائه شد که مهم ترین آن ها به شرح زیر است:
۱-برنامه ریزی به منظور استعدایابی برای شناگران زیر ۱۴ سال
۲-نخبه پروری (برنامه میان مدت جهت حضور قدرتمند در بازی های آسیایی۲۰۱۸) در رده های سنی ۱۵ -۱۷ سال
۳- برنامه ریزی کادرفنی تیم ملی شنا برای مسابقات قهرمانی جهان و المپیک

بعد از برگزاری این نشست در ادامه برنامه ریزی ها برای بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جلسات واترپلو و شیرجه نیز تشکل می شود در جلسات بعدی این اهداف و راهکارها مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.

 

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.