سجاد عبدی: نقره ما نوید توسعه واترپلو است

کاپیتان تیم ملی واترپلوی ساحلی گفت: واترپلوئیست‌ها مثل سایر ورزشکاران به حمایت نیاز دارند و نقره ما نوید توسعه واترپلو است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ فارس نوشت: سجاد عبدی درمورد کسب نایب قهرمانی بازی‌های ساحلی واترپلو آسیا اظهار داشت: از اینکه نایب قهرمان شدیم خیلی خوشحال هستم، چون ما زمان زیادی را در تمرینات نبودیم. تجربه حضور در بازی‌های ساحلی را نداشتیم حتی یک سری از قوانین را در محل مسابقات یاد گرفتیم. همین بی‌تجربگی‌ها و ندانستن تفاوت بین واترپلو عادی و واترپلو ساحلی باعث شد که مقابل کویت نتوانیم نتیجه لازم را بگیریم.

وی افزود: شکست مقابل کویت مقدمه‌ای برای پیروزی برابر قزاقستان شد. کویتی‌ها چند دوره در بازی‌های شرکت کرده بودند و با شرایط و قوانین واترپلو ساحلی آشنایی کاملی داشتند. با بدشانسی در آخرین لحظه یک گل از کویتی‌ها عقب افتادیم که دیگر فرصت جبران پیدا نکردیم.

دروازه ‌بان و کاپیتان تیم ملی واترپلو ایران عنوان کرد: نمی‌توان گفت که واترپلو ساحلی سخت است یا آسان؛ واترپلو ساحلی شرایط متفاوتی دارد. اندازه زمین، دروازه‌ها، تاکتیک‌ها و حتی نوع تعویض‌ها متفاوت است. هر چند واترپلوئیست‌هایی که در استخر مهارت لازم دارند، در واترپلو ساحلی هم می‌توانند خوب کار کنند. ما قهرمان بازی‌های آسیایی را شکست دادیم. اولین بار بود که در دریا مسابقه دادیم چون در ایران این شرایط را نداریم که در دریا شرایط را برای بازی واترپلو فراهم کنیم.

وی درباره عمکرد کادرفنی خاطرنشان کرد: کادر فنی با تمام توان برای واترپلوئیست‌های ساحلی تلاش کرد. بازیکنان با شناختی که به تدریج پیدا کردند، روز به روز بهتر شدند و نتیجه تلاش و زحمات خود را گرفتند. کادر فنی زمان کمتر از دو ماه مانده به برگزاری بازی‌ها تیم را در اختیار گرفتند.

عبدی ادامه داد: بعد از نرفتن واترپلو به بازی‌های آسیایی تیم ملی واترپلو هیچ اردوی تدارکاتی برگزار نکرد. ما فقط یک اردوی تدارکاتی در کیش داشتیم؛ کمیته ملی المپیک برای جا و مکان ما تلاش کردند. در تایلند هم همه شرایط برای مسابقه دادن فراهم بود.با حمایت‌های فدراسیون تیم واترپلو توانست مدال نقره بازی‌ها را بگیرد.

کاپیتان تیم ملی واترپلو ساحلی تصریح کرد: بعد از نایب قهرمانی تیم ملی واترپلو جوانان این دومین افتخاری است که واترپلوئیست‌ها کسب می‌کنند. موفقیت‌ها بیانگر این است که واترپلو در عین کم توجهی باز هم می‌تواند خود را در سطح اول آسیا نشان دهد. همچنین نویدی برای رشد واترپلو در همه رده‌های سنی است.

عبدی خاطر نشان کرد: تیم ما از نظر بدنی، تکنیکی، سرعتی و حتی سنی بهتر از تیم‌های دیگر بود. فقط تیم ملی واترپلو ساحلی مشکل کم تجربگی داشت. در بازی مقابل کویت متوجه اشتباهاتمان شدیم و در برابر قزاقستان آن قدر خوب بازی کردیم که احتمال داشت صدر جدول را از دست بدهد و با خوش شانسی قهرمان شد.

سجاد عبدی در پاسخ به این سوال که فدراسیون باید چه فعالیت‌هایی را برای موفقیت واترپلو باید در دستور کار خود قرار دهد، عنوان کرد: فدراسیون تمام تلاش خود را برای موفقیت تیم‌ها به کار می‌بندد. امیدوارم مسئولان رده‌های بالاتر به واترپلو توجه کنند. دو دوره است که واترپلو به بازی‌های آسیایی نرفته است. بازیکنان هر چه در توان داشتند به نمایش گذاشتند تا این موفقیت را کسب کنند. واترپلوئیست‌ها هم مثل ورزشکاران سایر رشته به حمایت نیاز دارند نه اینکه با عدم حمایت ورزشکاران واترپلو حسرت رشته ‌های ورزشی دیگر را بخورند.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب