سرمربی چوکای گیلان: موفقیت با یک تیم بومی برای ما مهم است

سیاوش حسن زاده در آستانه مسابقات لیگ برتر گفت: تیم واترپلوی گیلان یکی از تیم های با سابقه لیگ است که بدون امکانات سخت افزاری رو به نابودی خواهد رفت و موفقیت با یک تیم بومی برای ما مهم است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ سیاوش حسن زاده سرمربی تیم چوکای گیلان با توجه به مشکلات به وجود آمده برای واترپلوی این استان گفت: رقابت های لیگ برتر نزدیک است اما متاسفانه تیم واترپلوی گیلان از داشتن استخر تمرینی محروم است. درست است که تیم حامی مالی دارد اما بودجه ما فقط در حد جذب بازیکنان بومی بوده است.

وی ادامه داد: استخر کوثر گیلان به دلیل تعمیرات تعطیل است و تیم مجبور است در استخرهای غیر استاندارد به تمرینات ادامه بدهد. برای اینکه واترپلوئیست های گیلان از این رشته کناره گیری نکنند امسال به هر نحوی که بود در لیگ شرکت کردیم اما با مشکلات زیادی روبرو هستیم.

سرمربی چوکای گیلان یادآور شد: سایر تیم های شرکت کننده در لیگ از حمایت های مالی نسبتاً خوبی برخوردار هستند و از این رو توانسته اند بازیکنان خوبی که بیشتر آنها عضو تیم ملی هستند جذب کنند. باید به این نکته اشاره کنم که تمامی بازیکنان گیلان بومی هستند و هدف ما ساختن بازیکنان گیلان و به خصوص علاقه مندان به این رشته است.

حسن زاده در مورد موفقیت در لیگ گفت: اینکه بتوانیم با هزینه های زیاد و جذب بازیکنان خارجی و به نام واترپلو در لیگ موفق شویم کار دشواری نیست. اگر بتوانیم با بضاعتی که داریم و با همین امکانات کمی که در اختیارمان قرار دارد برای پیشبرد واترپلو گامی برداریم مهم است. قبل از گرفتن مقام، پیشرفت واترپلوی کشور در اولویت کار ما قرار دارد.

وی بزرگترین مشکل واترپلو را مسائل مالی مطرح کرد و گفت: متاسفانه تا زمانی که بودجه به این رشته ورزشی و یا هر رشته دیگری تزریق نشود هیچگونه پیشرفتی صورت نخواهد گرفت حتی اگر مدیریت دست اهل فن باشد باید حمایت مالی شود تا بتواند به توسعه رشته های ورزشی کمک کند.

انتهای پیام/

image_printپرینت مطلب