دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو

سمیع زاده: نتایج گویای سیر صعودی شنای ایران است

دبیرکل فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو گفت: به عنوان دبیر فدراسیون شنا موفقیت های تیم ملی را به جامعه ورزش تبریک می گویم و این نتایج گویای سیر صعودی شنای ایران است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ محسن سمیع زاده دبیرکل فدراسیون شنا درباره موفقیت های شناگران در بازی های آسیایی اینچئون اظهار کرد: برنامه ها و اهدافی که برای بازی های آسیایی داشتیم محقق شد. برنامه ما این بود که شناگران بتوانند رکوردهای خود و رکوردهای ملی را جابجا کنند. خوشبختانه تا روز سوم مسابقات شنا شناگران ایران در همه ماده ها توانستند رکوردهای شخصی خودشان را بزنند. این شنان می دهد شنا سیر صعودی داشته است.

وی افزود: تا روز سوم مسابقات شنا سه رکورد ملی در ماد های ۵۰ و ۱۰۰ کرال پشت و ۲۰۰ متر قورباغه جابجا شده است. به نظر من دو رکورد خیلی اهمیت داشت یکی ۵۰ متر کرال پشت جمال چاوشی فر و دیگری ۲۰۰ متر قورباغه ای آریا نسیمی شاد است. آریا نسیمی شاد که فقط ۱۴ سال سن دارد، توانسته است بعد از شش سال رکورد محمد علیرضایی را بزند. در سال های آینده رکوردهای شنا از این هم بهتر خواهد شد.

دبیر فدراسیون شنا گفت: آرشام میرزایی و احمدرضا جلالی اگر چه نتوانستند رکورد ملی را بزنند ولی رکوردهای خودشان را جابجا کردند و پس از سال ها توانستند زیر ۲۴ ثانیه شنا کنند. تا الان به برنامه های خودمان دست پیدا کردیم و نتایج خوبی گرفتیم. این نوید را می دهم که باز هم شناگران ما رکورد می زنند.

سمیع زاده ادامه داد: من به عنوان دبیر فدراسیون شنا این موفقیت را به جامعه ورزش تبریک می گویم. این موفقیت ها مدیون برنامه و زحمات یک کار تیمی است. پنج شناگر ایران در این بازی ها شهرستانی هستند. این نشان می دهد که شنا در استان های مختلف پا گرفته است.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای بازی های آسیایی دوره بعد خاطرنشان کرد: من به عنوان مسئول ستاد بازی های آسیایی ۲۰۱۹ از همین الان پیگیر آغاز اردوهای تیم ملی هستم. در رشته شنا چند روز دیگر از ۳۰ نخبه شناگر از کل کشور دعودت خواهیم کرد تا آن ها را ارزیابی کنیم. ما در حال نخبه پروری هستیم.  برنامه های توسعه شنا، واترپلو و شیرجه را در دستور کار خود داریم تا در چهار سال آینده در بازی های آسیایی از حیثیت وزش کشورمان دفاع کنیم.

دبیر فدراسیون شنا در پایان گفت: خوشبختانه محسن رضوانی با شنا، واترپلو و شیرجه آشنایی کامل دارد و نقاط قوت و ضعف این ورزش ها را به خوبی درک می کند. قبل از اعزام تیم شنا به بازی های آسیایی، رئیس فدراسیون با وجود کمبودها تمام تدارکات و حمایت های لازم را برای ورزشکاران انجام داد. در برنامه های شنا و شیرجه و واترپلو هیچ کاستی نداشتیم. تمام برنامه ها با توجه به منابع محدود انجام گرفت. قبل از اعزام رئیس فدراسیون این قول را داده بود که اگر شناگرا بتوانند رکورد ملی جابجا کنند پاداش خواهند گرفت و این موضوع محقق شد.

وی تاکید کرد: از محسن رضوانی به خاطر حمایت هایش از ورزش شنا و شیرجه و واترپلو تشکر می کنم. مطمئن باشید این شروع کار ما است. برنامه های بسیار کامل و جامعی را برای هر سه رشته داریم. مطمئن باشید از کیان شیرجه و واترپلو دفاع خواهیم کرد و به همگان نشان خواهیم داد که شنا، شیرجه و واترپلو جزو ورزش های اصلی کشور هستند.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.

اسکندریون: با جان اونسوی به توافق رسیدیم/ یک حامی مالی برای جذب این مربی ما را کمک خواهد کرد

رئیس کمیته فنی شنا گفت؛ طی جلسه ای که با جان اونسوی داشتیم، به توافق رسیدیم که به عنوان مدیر فنی تیم ملی شنا با فدراسیون همکاری کند. خوشبختانه یک شرکت خوشنام بهداشتی و دارویی هم به عنوان اسپانسر در جذب و حمایت مالی این مربی به ما کمک خواهد کرد.