ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

سومين پيروزي متوالي صرب‌ها در ليگ جهاني واترپلو

در روز سوم مسابقات سوپرفينال ليگ جهاني واترپلو صربستان با شکست استرالیا سومين پيروزي متوالي خود را كسب كرد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو؛ مرحله مقدماتي رقابت هاي سوپرفينال ليگ جهاني واترپلو ٢٠١٥ عصر ديروز (پنجشنبه) با برگزاري چهار ديدار به پايان رسيد.
در نخستين بازي اين روز صربستان مدافع عنوان قهرماني كار سختي مقابل استراليا نداشت و با نتيجه ١٢ بر ٨ اين تيم را مغلوب كرد. با اين نتيجه صربستان سومين پيروزي متوالي خود را كسب كرد و بايد به مصاف تيم چهارم گروه دوم (چين) برود. ديدار دوم هم بين تيم هاي مجارستان و برزيل برگزار شد. برزيل كه با كسب پيروزي مقابل كرواسي در روز نخست شگفتي ساز شده بود در اين ديدار حرفي براي گفتن نداشت و ١٦ بر ٣ مغلوب نايب قهرمان فصل پيش شد.
در بازي ديگر كرواسي كه فراز و نشيب بسياري در دو روز اول داشت بار ديگر قدرت نمايي كرد و به راحتي و با نتیجه ١٤ بر ٤ چين را از پيش رو برداشت. ايتاليا، ميزبان اين دوره از رقابت ها هم كه از حمايت فوق العاده تماشاچيان سود می برد ١3 بر ١٠ امريكا را مغلوب كرد تا برنامه مسابقات مرحله يك چهارم نهايي كامل شود.
طبق برنامه امروز (جمعه) ودر چارچوب مسابقات مرحله يك چهارم نهايي تيم هاي اول هر گروه مقابل چهارمين تيم گروه ديگر مسابقه مي دهند و صربستان بايد به مصاف چين برود و مجارستان مقابل امريكا به آب مي زند.
تيم هاي دوم و سوم هر گروه هم با هم ديدار مي كنند. برزيل و استراليا با هم به رقابت مي پردازند و ايتالياي ميزبان و كرواسي هم غيرقابل پيش بيني ترين ديدار اين مرحله را برگزار خواهند كرد.
نسخه ۲۰۱۵ سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو از سه‌شنبه (دوم تیر ۱۳۹۴) با حضور هشت تیم راه یافته به این مرحله آغاز شده است. این رقابت ها به مدت شش روز در شهر برگامو ایتالیا با حضور تیم های “صربستان، مجارستان، کرواسی، برزیل، چین، امریکا، استرالیا و ایتالیا” برگزار می‌شود.

 

نتايج روز سوم:
پنجشنبه (۹۴/۴/۴)- پایان مرحله مقدماتی
صربستان١٢ – استرالیا٨
مجارستان١٦ – برزیل٣
چین٤ – کرواسی١٤
امریکا١٠ – ایتالیا١٣

 

برنامه روز چهارم:
جمعه (۹۴/۴/٥)- يك چهارم نهايي
برزيل – استراليا
مجارستان – امريكا
كرواسي – ايتاليا
چين – صربستان

 

رده بندی گروهی سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۵ (ایتالیا):

گروه A :

  1. صربستان
  2. ایتالیا
  3. استرالیا
  4. آمریکا

 

گروه B:

  1. مجارستان
  2. برزیل
  3. کرواسی
  4. چین

 

انتهاي پيام

image_printپرینت مطلب