سیروس طاهریان : چیریچ شخصیت صاحب نامی در واترپلوی جهان است

مدیر تیم های ملی واترپلوی ایران با اشاره به رایزنی با الکساندر چیریچ گفت: پس از بررسی همه گزینه های مورد نظر برای هدایت تیم ملی از چیریچ که شخصیت صاحب نامی در واترپلوی جهان است، دعوت به همکاری کردیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ سیروس طاهریان سرمربی سابق و مدیر فعلی تیم های ملی واترپلو درخصوص انتخاب سرمربی جدید تیم ملی بزرگسال گفت: با توجه به صحبتی که از قبل شده بود، کمیته فنی به این نتیجه رسید که باید هدایت تیم ملی بزرگسال را به یک سرمربی خوب خارجی بدهیم. حتی قبل از مسابقات فیناترافی هم این بحث مطرح بود اما به دلیل اینکه فرصت زیادی نداشتیم من برای مدت کوتاهی هدایت تیم ملی را پذیرفتم و همان جا هم اعلام کردم برای طولانی مدت نمی توانم به عنوان سرمربی تیم ملی کار کنم. به هر حال تصمیم کلی این بود که برای دراز مدت از وجود یک سرمربی خوب خارجی استفاده شود.
وی افزود: دنبال شخصی بودیم که در واترپلوی جهان صاحب نام و با علم روز هم آشنا باشد. بررسی های زیادی به عمل آمد و گزینه های مختلف را ارزیابی کردیم. روی چیریچ نظر مثبتی وجود داشت. به همین دلیل حتی از او برای حضور در مسابقات فیناترافی هم دعوت کردیم تا از نزدیک شرایط ایران و تیم ملی و بازیکنان را ارزیابی کند. او نیز بررسی هایش را انجام و نظراتش را ارائه داد.
مدیر تیم های ملی واترپلوی ایران تاکید کرد: از قبل اعلام کرده بودم که سرمربی جدید تیم ملی باید یک برنامه بلند مدت داشته باشد و بتوانیم اهداف درازمدت واترپلو را تا بازی های آسیایی ۲۰۱۸ تبیین کنیم. با توجه به این موضوع نظر اعضای کمیته فنی این بود که چیریچ برای مدتی به ایران بیاید و کار بازیکنان ایران را زیر نظر بگیرد. در صورت تائید اعضای کمیته فنی فدراسیون طی یک برنامه بلند مدت با او همکاری داشته باشیم.
وی در پایان گفت: اکنون کادر فنی تیم های زیر ۱۷ سال و زیر ۲۰ سال هم مشخص شده است. حمید شب انگیز و دانیال خاکبان تیم زیر ۱۷ سال ایران را برای قهرمانی آسیا تمرین می دهند. تیم جوانان زیر ۲۰ سال ایران هم زیر نظر وحید رضایی و علی اکبر شیرجیان برای مسابقات جهانی آماده می شوند.
انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

نسل طلایی شنا ایران خوش درخشیدند/ ۱۲ مدال رنگارنگ حاصل کار شنای ایران در رده‌های سنی آسیا فیلیپین

ملی پوشان شنای ایران در یازدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا فیلیپین خوش درخشیدند و موفق به کسب ۱ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۷ نشان برنز شدند و رکورد مدال آوری در این مسابقات را شکستند.

غلامی در ۱۰۰ پشت و سلیمانی در ۵۰ پروانه برنز گرفتند/ رشیدپور نقره ۵۰ پروانه را کسب کرد/ قاسمی رکورد ملی زد

محمد مهدی غلامی و یاشار سلیمانی در روز پایانی مسابقات شنا قهرمانی رده‍‌های سنی آسیا – فیلیپین به ترتیب مدال برنز ۱۰۰ متر کرال پشت و ۵۰ متر پروانه را از آن خود کردند رشیدپور نقره ۵۰ پروانه را گرفت و قاسمی در ۸۰۰ متر آزاد رکورد ملی را جابجا کرد.