شناگر ۶۴ ساله کوبایی: هیچ وقت دیر نیست…

شناگر ۶۴ ساله کوبایی مسیر آبی بین کوبا تا آمریکا را شنا کرد.

“دیانا نیاد” کوبایی برای پنجمین و به گفته ی خود آخرین بار شانس خود را برای پیمودن مسافت ١۶۶ کیلومتری بین کوبا و فلوریدای امریکا امتحان کرد و در نهایت پس از ۵٣ساعت به آرزوی دیرینه ی خود رسید.

این ورزشکار ۶۴ ساله از ٣۵سال پیش تا کنون بارها برای شکستن رکورد طولانی ترین مسیر به آب زده بود که هیچ گاه موفق به انجام این کار نشد و حتی یک بار هم عروس های دریایی آن قدر او را گزیدند که با صورتی تاول زده و متورم به ساحل برگشت. اما آخرین تلاش وی موفقیت آمیز بود و سرانجام توانست کاری را انجام دهد که هیچ کس دیگری تاکنون روی زمین انجام نداده است.
وی در پایان این پیام را برای مردم دنیا داشت: هرگز نباید تسلیم شد، هیچ گاه برای رسیدن به آرزوها دیر نیست و این ورزش در ظاهر انفرادی به نظر میاید ولی در حقیقت یک ورزش تیمی است.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.