شنا مظلوم واقع شده است/ آماده ایم به رفع مشکلات شنای کشور کمک کنیم

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شنا جزو رشته های مورد تاکید در اسلام است، گفت: متاسفانه شنا در کشور مظلوم واقع شده و جایگاهی متناسب با اهمیت و کارکردهای متنوع خود را ندارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، امید کریمیان نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی که عصر امروز پنجشنبه در حاشیه مرحله سوم مسابقات شنای باشگاههای کشور سخن می گفت، با بیان این مطلب افزود: رشته شنا در کنار تیراندازی و سوارکاری جزو سه رشته ای است که پیامبر اکرم (ص) فراگیری آن را به مسلمانان توصیه کرده و این امر بیانگر اهمیتی است که می بایست برای این رشته قائل شد.

عضو فراکسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: علاوه بر این شنا کارکردهای متنوع بسیاری دارد که می تواند تمامی طیف های سنی جامعه را دربر بگیرد و در کنار کارکردهای درمانی در ایجاد آرامش روانی، شادابی و سلامتی جامعه نقش آفرین باشد.

کریمیان با تاکید بر اینکه شنا در کشور مظلوم واقع شده و توجه لازم به آن نمی شود، اظهار داشت: متاسفانه به این رشته کلیدی متناسب با اهمیت و جایگاهی که دارد توجه لازم صورت نمی گیرد و جا دارد تا مسئولان وزارت ورزش نگاه ویژه ای به این رشته پایه داشته باشند و از آن حمایت کنند.

نماینده مردم مریوان در مجلس ضمن اعلام آمادگی برای کمک به پیشرفت شنای کشور تصریح کرد: مجلس آمادگی هرگونه کمک به پیشرفت رشته شنا در ابعاد همگانی و قهرمانی را دارد و آماده است تا با رفع مشکلات سخت افزاری و ساختاری زمینه توسعه و رشد این رشته فراهم شود.

در این دیدار جمعی از پیشکسوتان و اعضای خانواده شنای کشور از جمله محمد حسین اقبالی، اجاق و… مسائل و مشکلات پیش روی این رشته ورزشی را با نماینده مجلس شورای اسلامی درمیان گذاشتند و خواستار توجه جدی مسئولان به رشته پایه و مادر شنا شدند.

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.