شنا مظلوم واقع شده است/ آماده ایم به رفع مشکلات شنای کشور کمک کنیم

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شنا جزو رشته های مورد تاکید در اسلام است، گفت: متاسفانه شنا در کشور مظلوم واقع شده و جایگاهی متناسب با اهمیت و کارکردهای متنوع خود را ندارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، امید کریمیان نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی که عصر امروز پنجشنبه در حاشیه مرحله سوم مسابقات شنای باشگاههای کشور سخن می گفت، با بیان این مطلب افزود: رشته شنا در کنار تیراندازی و سوارکاری جزو سه رشته ای است که پیامبر اکرم (ص) فراگیری آن را به مسلمانان توصیه کرده و این امر بیانگر اهمیتی است که می بایست برای این رشته قائل شد.

عضو فراکسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: علاوه بر این شنا کارکردهای متنوع بسیاری دارد که می تواند تمامی طیف های سنی جامعه را دربر بگیرد و در کنار کارکردهای درمانی در ایجاد آرامش روانی، شادابی و سلامتی جامعه نقش آفرین باشد.

کریمیان با تاکید بر اینکه شنا در کشور مظلوم واقع شده و توجه لازم به آن نمی شود، اظهار داشت: متاسفانه به این رشته کلیدی متناسب با اهمیت و جایگاهی که دارد توجه لازم صورت نمی گیرد و جا دارد تا مسئولان وزارت ورزش نگاه ویژه ای به این رشته پایه داشته باشند و از آن حمایت کنند.

نماینده مردم مریوان در مجلس ضمن اعلام آمادگی برای کمک به پیشرفت شنای کشور تصریح کرد: مجلس آمادگی هرگونه کمک به پیشرفت رشته شنا در ابعاد همگانی و قهرمانی را دارد و آماده است تا با رفع مشکلات سخت افزاری و ساختاری زمینه توسعه و رشد این رشته فراهم شود.

در این دیدار جمعی از پیشکسوتان و اعضای خانواده شنای کشور از جمله محمد حسین اقبالی، اجاق و… مسائل و مشکلات پیش روی این رشته ورزشی را با نماینده مجلس شورای اسلامی درمیان گذاشتند و خواستار توجه جدی مسئولان به رشته پایه و مادر شنا شدند.

image_printپرینت مطلب

برگزاری مسابقات شنای بزرگسالان در چهارم مرداد

کمیته شنا پیشکسوتان در نظر دارد یک دوره مسابقات شنا بزرگسالان تحت عنوان (جام خلیج فارس) در رده سنی بالای ۲۵ سال روز پنجشنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ در استخر بین المللی ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار کند.