صربستان قهرمان واترپلو اروپا شد

صربستان با پیروزی بر مجارستان فاتح رقابت های واترپلو قهرمانی مردان اروپا شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ رقابت های قهرمانی واترپلو اروپا به میزبانی مجارستان در شهر بوداپست برگزار شد. در پایان این مسابقات که دو هفته به طول انجامید، صربستان با شکست مجارستان میزبان عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها را از آن خود کرد. این ششمین قهرمانی صرب ها در مسابقات قهرمانی اروپا به شمار می رود.
در بازی فینال و در حضور تماشاگران پرشور مجار، تیم ملی صربستان با حساب ۱۲ بر ۷ مجارستان را شکست داد تا پس از قهرمانی در لیگ جهانی واترپلو بر سکوی افتخار اروپا نیز بایستد.
در بازی رده بندی نیز تیم ملی ایتالیا با پیروزی ۱۱ بر ۹ مقابل مونتنگرو به نشان برنز این دوره از رقابت ها دست یافت.
در پایان این مسابقات نیز به مانند لیگ جهانی واترپلو “دنیل وارگا” از مجارستان به عنوان با ارزشترین بازیکن انتخاب شد و “گوجکو پیجتلوویچ” صرب نیز عنوان بهترین دروازه بان را از آن خود کرد.
مسابقات قهرمانی واترپلو اروپا با سابقه ای نزدیک به یک قرن (۱۹۲۶ تا کنون) همواره از حساسیت بالایی برخوردار بوده است. با نگاهی به جدول مدال آوران این مسابقات می بینیم تیم مجارستان با ۲۳ مدال که شامل ۱۲ طلا، شش نقره و پنج برنز می شود پرافتخارترین تیم در این مسابقات است. صربستان رقیب همیشگی آن ها نیزبا شش طلا، ۹ نقره و پنج برنز و مجموع ۲۰ مدال نزدیک ترین تعقیب کننده مجارستان است.

*رده بندی تیم ها در مسابقات قهرمانی واترپلو اروپا ۲۰۱۴- بوداپست (مجارستان):
۱. صربستان
۲. مجارستان
۳. ایتالیا
۴. مونتنگرو
۵. کرواسی
۶. یونان
۷. اسپانیا
۸. رومانی
۹. آلمان
۱۰. فرانسه
۱۱. روسیه
۱۲. گرجستان

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.