صربستان واترپلوئیست های مونتنگرو را غرق کرد!

رقابت های روز دوم سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۴ با شکست سنگین و دور از انتظار مونتنگرو مقابل صربستان پیگیری شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ در روز دوم از سری رقابت های لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۴ فینا، تیم های برزیل، مجارستان، استرالیا و صربستان مقابل حریفان خود به برتری دست یافتند. پیروزی صربستان بر مونتنگرو با اختلاف ۹ گل مهم ترین اتفاق دیروز(سه شنبه) بود.
در نخستین بازی روز دوم این رقابت ها برزیل مطابق انتظار کار سختی در مقاب چین پیش رو نداشت و با حساب ۱۲ بر ۹ حریف خود را از پیش رو برداشت.
مسابقه دو تیم مجارستان و کانادا از گروه B این رقابت ها دومین بازی صبح دیروز بود. در این بازی مجارستان پرقدرت با هفت گل اختلاف حریف خود را مغلوب ساخت تا دومین پیروزی خود را در مرحله گروهی این رقابت ها کسب کند. این بازی با حساب ۱۰ بر ۳ به سود نماینده قاره اروپا به پایان رسید.
در مهم ترین بازی روز دوم این رقابت ها دو تیم مدعی قهرمانی یعنی صربستان و مونتنگرو با یکدیگر دیدار کردند. در این مسابقه صرب ها از همان ابتدای کار برتری خود را به حریف دیکته کردند و جای هیچ گونه قدرت نمایی به همسایه خود ندادند. این بازی با حساب ۱۴ بر ۵ به سود صربستان به پایان رسید.
مربی تیم مونتنگرو در مصاحبه پس از بازی دلیل این شکست را به پیک تمرینی تیم مرتبط دانست و افزود: “این مسابقه در میانه مسیر آماده سازی ما برای رقابت های قهرمانی اروپا قرار گرفت. ما نتوانستیم در دو کوارتر نخست گلی به ثمر برسانیم و زمانی که مقابل تیمی مثل صربستان بازی می کنید از ۵ گل عقب افتادن راه برگشتی نیست. صربستان از دو بازیکن بسیار خوب چپ دست بهره می برد در حالی که ما بازیکن چب دست نداشتیم، همین موضوع یک برتری برای صرب ها به حساب می آمد. علاوه بر این ما سه بازیکن اصلی خود را در اختیار نداشتیم. امروز ما بد بازی کردیم.”
در دیگر بازی این مرحله از مسابقات نیزامریکا که چند روز پیش قهرمانی مسابقات بین قاره ای را جشن گرفت مقابل استرالیا تن به شکست ۸ بر ۴ داد تا رقابت های گروه B بیش از پیش جذاب و نفس گیر شود.
مسابقات سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو در سال ۲۰۱۴ به مدت شش روزاز تاریخ ۲۶ الی ۳۱ خرداد به میزبانی شهر دبی برگزار می شود.

*گروه بندی تیم ها در رقابت های سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۴:
گروه A: برزیل – صربستان – چین – مونتنگرو
گروه B: امریکا – مجارستان – استرالیا – کانادا

نتایج روز دوم:
برزیل۱۲ – چین۹
مجارستان۱۰ – کانادا۳
صربستان۱۴ – مونتنگرو۵
استرالیا۸ – امریکا۴

*برنامه مسابقات روز سوم رقابت های سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو ۲۰۱۴:
مجارستان – امریکا
صربستان – برزیل
استرالیا – کانادا
چین – مونتنگرو

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.