صعود چهار پله‌ای واترپلو ایران در رنکینگ جهانی

تیم ملی واترپلو ایران در آخرین رنکینگ فینا (فدراسیون جهانی شنا) با چهار پله صعود نسبت به دوره پیش بالاتر از روسیه در رده هفدهم قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ بر اساس آخرین رده‌بندی فدراسیون جهانی شنا تیم واترپلو ایران بالاتر از روسیه، برزیل و انگستان در رده هفدهم جهان ایستاد.

طبق این رنکینگ تیم‌های مجارستان، صربستان و مونتنگرو به ترتیب در جایگاه اول تا سوم ایستادند. صربستان که بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ جایگاه نخست این رنکینگ را در اختیار داشت پس از دو بار شکست در فینال مسابقات جهانی مقابل مجارستان جایگاه نخست را به این تیم واگذار کرد.

تیم ملی ایران هم که در رده بندی فینا بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ به عنوان تیم بیست و یکم معرفی شده بود با چهار رده ترقی خود را به جمع ۱۷ تیم برتر جهان رساند.

در این رده بندی امتیازات مسابقات المپیک، مسابقات شنای آسیایی، توسعه جهانی واترپلو، لیگ جهانی، مسابقات قهرمانی جهان، کاپ آسیا و مسابقات قاره امریکا محاسبه شده است.

 

رنکینگ برترین تیم های واترپلو مردان جهان ۲۰۱۴-۲۰۱۲:

 1. مجارستان
 2. صربستان
 3. مونتنگرو
 4. کرواسی
 5. ایتالیا
 6. امریکا
 7. اسپانیا
 8. استرالیا
 9. یونان
 10. چین
 11. قزاقستان
 12. کانادا
 13. رومانی
 14. آلمان
 15. ژاپن
 16. سنگاپور
 17. ایران
 18. روسیه
 19. برزیل
 20. انگلستان
 21. ازبکستان
 22. کویت

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.

اسکندریون: با جان اونسوی به توافق رسیدیم/ یک حامی مالی برای جذب این مربی ما را کمک خواهد کرد

رئیس کمیته فنی شنا گفت؛ طی جلسه ای که با جان اونسوی داشتیم، به توافق رسیدیم که به عنوان مدیر فنی تیم ملی شنا با فدراسیون همکاری کند. خوشبختانه یک شرکت خوشنام بهداشتی و دارویی هم به عنوان اسپانسر در جذب و حمایت مالی این مربی به ما کمک خواهد کرد.