طاهریان: برای کسب افتخار می‌جنگیم

سرمربی تیم ملی واترپلو ایران با اشاره به برگزاری مسابقات فیناترافی به میزبانی ایران گفت: برای کسب افتخار و با هدف رفتن روی سکوی جهانی می‌جنگیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ سیروس طاهریان سرمربی جدید تیم ملی در نشست خبری خود عنوان کرد: ابتدا از تمام اصحاب رسانه که در این مدت با من در تماس بودند و نتوانستند موفق به اخذ مصاحبه شوند عذر خواهی می‌کنم زیرا برخی مشکلات شخصی باعث شد تا این نشست خبری به تعویق افتد.

وی ادامه داد: بنا به تصمیم فدراسیون و کمیته فنی واترپلو برای مدتی معین به عنوان سرمربی تیم ملی واترپلو انتخاب شدم. می‌توانستیم ۵۰ نفر از ورزشکاران واترپلو را به اردوی آماده سازی دعوت کنیم اما به دلیل محدودیت زمان تلاش کردیم بهترین‌ها را به اردوی تیم ملی دعوت کنیم.

وی ادامه داد: فاصله زمانی کوتاهی برای محک زدن افراد در نظر گرفتیم اگر مطلوب بودند از آن‌ها استفاده می‌کنیم در غیر این صورت از افراد دیگر که مد نظر دارم برای حضور در تیم ملی دعوت خواهم کرد.

وی درباره اینکه چرا ۵ نفر از بازیکنان دعوت شده از حضور در تیم ملی انصراف دادند گفت: زمانی که خودمان تمرین می‌کردیم دو سال طول می‌کشید تا ما را به تیم ملی دعوت کنند اما اکنون بازیکن برای حضور در تیم ملی خواسته‌های خود را دارد. دیگر نمی‌شود با تفکر دهه ۶۰ یا ۷۰ انتظار داشته باشیم بازیکنان تمام وقت در خدمت تیم ملی باشند. ۸ سال برای رفتن به مسابقات آسیایی گوانژو و اینچئون تلاش کردیم اما حضورمان در هر دو تورنومنت در لحظه آخر لغو شد. در اینجا ما باید حق را به ورزشکار می‌دادیم و اکنون نیز اگر بخواهیم تیمی مقتدر داشته باشیم باید نظام‌مند و با برنامه عمل کنیم.

طاهریان درباره تمرینات تیم ملی عنوان کرد: دو مقطع تمرینی برای ملی پوشان از ۸ الی ۱۱ فروردین و ۱۵ الی پایان ماه در نظر گرفتیم تا بتوانیم به مرز آمادگی برای مسابقات برسیم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا ایران در مسابقات فیناترافی می‌تواند قهرمان شود یا خیر عنوان کرد: برای کسب افتخار و با هدف رفتن روی یکی از  سه سکوی بر‌تر تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم زیرا ما میزبان هستیم و باید برای کسب عنوان در تهران بجنگیم.

سرمربی تیم ملی اضافه کرد: البته مشکلات واترپلو همچنان به قوت خود باقی است اما امیدوارم فدراسیون با توجه به زمان محدودی که تا مسابقات برایمان باقی مانده بتواند دیدارهای تدارکاتی برای تیم ملی برگزار کند.

وی در پایان تاکید کرد: امیدوارم رسانه‌ها نیز ما را برای رسیدن به اهداف عالی کمک کنند چرا که اعتقاد دارم حضور رسانه‌ها باعث می‌شود تا واترپلوی ایران به معنای واقعی متحول شود و به جایگاه واقعی خود برسد.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب