غزاله محمدی: امیدوارم مسابقات استانی واترپلو بانوان بیشتر شود

بازیکن تیم واترپلوی بانوان گیلان با اشاره به عدم توجه برخی استان ها به واترپلوی بانوان گفت: امیدوارم با حمایت های فدراسیون و کمیته بانوان توجه و نگاه بیشتری به این رشته ورزشی در کل کشور شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ غزاله محمدی بازیکن تیم واترپلوی بانوان گیلان با معرفی مختصر خود درباره ارزیابی خود از شرایط واترپلوی بانوان اظهار کرد: ۱۷ سال دارم و شش سال است که در حوزه واترپلو فعالیت می کنم. از ابتدا به رشته های آبی علاقه داشتم و همین علاقه مهم ترین انگیزه من برای انتخاب واترپلو است. در حال حاضر فقط این رشته را به طور حرفه ای و جدی ادامه می دهم. قبل از اینکه وارد رشته واترپلو شوم در رشته شنا کار می کردم. اکنون سه روز در هفته تمرین و در هر روز یک جلسه تمرینی به یک و نیم ساعت داریم.
بازیکن تیم واترپلوی بانوان گیلان درباره شرایط بانوان با توجه به پوشش محدود خبری گفت: واترپلوی بانوان پتانسیل پیشرفت کردن را دارد اما به این رشته توجه زیادی نمی شود. در کل در استان ما نه تنها به این رشته بلکه به همه رشته های بانوان توجه نمی شود که امیدوارم با حمایت های فدراسیون و کمیته بانوان توجه و نگاه بیشتری به این رشته ورزشی در کل کشور شود و ما شاهد پیشرفت در تمام رشته های ورزشی بانوان به خصوص رشته واترپلو باشیم.
غزاله محمدی در ارزیابی خود ازآینده واترپلو بانوان گفت: نمی توان گفت که واترپلو بانوان تا آن حد پیشرفت می کند که در سطح جهانی دیده شود چون تیم ملی نداریم و اگر هم داشته باشیم نمی توانیم در مسابقات بین المللی شرکت کنیم. مهم ترین دلیل آن هم بحث حجاب در کشورهای اسلامی است. نهایت واترپلوی ایران این است که در لیگ یا مسابقات قهرمانی کشوری تیمی در داخل کشور قهرمان شود.
وی در ادامه افزود: از دیگر کشوهای اسلامی خبر ندارم و به همین خاطر نمی توان شرایط و موقعیت آن ها را با کشور ایران مقایسه کرد که شرایط آن ها بهتر یا بدتر از کشور ایران است. ولی احتمالا شرایط واترپلوی آن ها هم مثل شرایط واترپلوی بانوان کشور خودمان است.
او درباره سطح کیفی مسابقات داخلی واترپلوی بانوان عنوان کرد: سطح مسابقات داخلی هم به لحاظ داوری و هم قوانین مسابقات روز به روز در حال بهتر شدن است. در سال جاری تا الان مسابقه ای نداشتیم. طبق صحبت های انجام شده تا چند وقت دیگر مسابقات کشوری در رده سنی زیر ۱۶ سال برگزار خواهد شد ولی تاریخ لیگ برتر مسابقات واترپلو هم در حال حاضر مشخص نیست.
محمدی درباره انتظارات از فدراسیون و کمیته بانوان گفت: انتظارم این است که برای واترپلو بانوان ارزش بیشتری قائل بشوند و از ورزش واترپلو حمایت بیشتری کنند. اول اینکه زمان و شرایط برگزاری مسابقات قهرمان کشوری و لیگ برتر را زودتر اعلام کنند و دوم اینکه برگزاری مسابقات بین استان ها را افزایش بدهند چون هر چه قدر بیشتر در مسابقات شرکت کنیم، مسلما سطح کیفی بازیکنان بالاتر می رود.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.