فردا، آغاز بزرگترین رویداد آبی تاریخ ورزش ایران

رقابت های واترپلو توسعه جهانی با حضور 10 تیم از چهار قاره جهان فردا یک شنبه در تهران آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا،شیرجه و واترپلو، پنجمین دوره مسابقات توسعه جهانی واترپلو از فردا(یک شنبه) با حضور تیم هایی از سراسر جهان در تهران آغاز می شود.

این رقابت ها قرار است با حضور ۱۰ تیم در قالب دو گروه ۵ تیمی در استخر ۹ دی مجموعه ورزشی شهید شیردوی تهران برگزار شود.

مسابقات توسعه جهانی واترپلو یا همان فیناترافی از سال ۲۰۰۷ کار خود را آغاز کرده و هر دو سال یک بار با حضور ۱۲ تیم برتر قاره های مختلف به انجام می رسد. کویت میزبان سه دوره بوده است و سال ۲۰۱۱ هم مسابقات در دمام عربستان به انجام رسید و حالا ایران میزبان پنجمین دوره از این رقابت ها است.

تاکنون کشورهای کلمبیا، کویت، عربستان و ازبکستان قهرمان این مسابقات شده اند و حالا باید ببینیم کدام تیم جام قهرمانی را  در تهران، بالای سر خواهد برد.

بهترین عملکرد ایران در این مسابقات کسب مدال برنز سال ۲۰۰۷ و نقره ۲۰۱۱ است و حالا همه به قهرمانی بچه های ارزنده کشورمان در خاک ایران دل بسته ایم.

 

گروه A: مراکش – مالت – اروگوئه – کویت – آذربایجان

گروه B: تونس – اتریش – گواتمالا – ایران – اندونزی

 

یکشنبه ۳ / ۳ / ۹۴ ( آغاز بازی ها )

 

۱- مراکش ( قرعه استراحت )

۲- اروگوئه – کویت ساعت ۱۴:۳۰ ( گروه A )

۳- مالت – آذربایجان ساعت ۱۵:۴۵ ( گروه B )

۴- اتریش – اندونزی ساعت ۱۷( گروه B )

۵- مراسم افتتاحیه ۱۸:۱۵

۶- ایران – گوآتمالا   ساعت ۱۹:۰۰( گروه B )

۷- تونس ( قرعه استراحت ) ( گروه B )

 

دوشنبه ۴ / ۳ / ۹۴

 

۱- ایران ( قرعه استراحت )

۲- اندونزی – گوآتمالا ساعت ۱۵:۰۰ ( گروه B )

۳- تونس – اتریش ساعت ۱۶:۱۵ ( گروه B )

۴- کویت ( قرعه استراحت ) ( گروه A )

۵- آذربایجان – اروگوئه ساعت ۱۷:۳۰ ( گروه B )

۶- مراکش – مالت ۱۸:۴۵ ( گروه B )

 

 

سه شنبه ۵ / ۳ / ۹۴

۱- کویت – آذربایجان ساعت ۱۵:۰۰ ( گروه A )

۲- مالت ( قرعه استراحت )   ( گروه A )

۳- اروگوئه – مراکش ساعت ۱۶:۱۵ ( گروه A )

۴- اتریش ( قرعه استراحت )

۵- گوآتمالا – تونس ساعت ۱۷:۳۰ ( گروه B )

۶- ایران – اندونزی ساعت ۱۹ ( گروه B )

 

چهارشنبه ۶ / ۳ / ۹۴

۱- اندونزی ( قرعه استراحت )   ( گروه B )

۲- اتریش – گوآتمالا ساعت ۱۵:۰۰ ( گروه B )

۳- آذربایجان ( قرعه استراحت )   (گروه A )

۴- مراکش – کویت ساعت ۱۶:۱۵ ( گروه A )

۵- مالت – اروگوئه ساعت ۱۷:۳۰ ( گروه B )

۶- ایران – تونس ساعت ۱۹ ( گروه B )

 

پنجشنبه ۷ / ۳ / ۹۴

 

۱- اروگوئه ( گروه A )

۲- کویت – مالت ساعت ۱۵:۰۰ ( گروه A )

۳- مراکش – آذربایجان ساعت ۱۶:۱۵( گروه A )

۴- گوآتمالا (قرعه استراحت) ( گروه B )

۵- تونس – اندونزی ساعت ۱۷:۳۰ ( گروه B )

۶- ایران – اتریش ساعت ۱۹ ( گروه B )

 

جمعه ۸/ ۳ /۹۴

ساعت ۹ بازی برای تعیین تیم دهم و نهم

ساعت ۱۰:۳۰ بازی برای تعیین تیم هشتم و هفتم

ساعت۱۲ بازی برای تعیین تیم ششم و پنجم

ساعت ۱۶ رده بندی سوم و چهارم

ساعت ۱۷:۳۰  فینال

 

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

نسل طلایی شنا ایران خوش درخشیدند/ ۱۲ مدال رنگارنگ حاصل کار شنای ایران در رده‌های سنی آسیا فیلیپین

ملی پوشان شنای ایران در یازدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا فیلیپین خوش درخشیدند و موفق به کسب ۱ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۷ نشان برنز شدند و رکورد مدال آوری در این مسابقات را شکستند.

غلامی در ۱۰۰ پشت و سلیمانی در ۵۰ پروانه برنز گرفتند/ رشیدپور نقره ۵۰ پروانه را کسب کرد/ قاسمی رکورد ملی زد

محمد مهدی غلامی و یاشار سلیمانی در روز پایانی مسابقات شنا قهرمانی رده‍‌های سنی آسیا – فیلیپین به ترتیب مدال برنز ۱۰۰ متر کرال پشت و ۵۰ متر پروانه را از آن خود کردند رشیدپور نقره ۵۰ پروانه را گرفت و قاسمی در ۸۰۰ متر آزاد رکورد ملی را جابجا کرد.