قرعه کشی مسابقات واترپلو بازی های آسیایی هانگژو اعلام شد/ همگروهی ایران و چین

قرعه کشی مسابقات واترپلو بازی های آسیایی هانگژو چین برگزار شد و تیم ایران در گروه A با تیم های کره، تایلند و چین همگروه شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ قرعه کشی رقابت های واترپلو بازی های آسیایی هانگژو چین ۲۰۲۳ در شهر مسقط عمان برگزار شد. محسن رضوانی رئیس فدراسیون شنا ایران و عضو کمیته فنی واترپلو فدراسیون ورزش های آبی جهان به صورت آنلاین در این جلسه حضور داشت.

پس از برگزاری این مراسم تیم ملی واترپلو ایران در گروه اول (A) این دوره از مسابقات با چین، تایلند و کره جنوبی همگروه شد. همچنین در گروه B این مسابقات تیم های سنگاپور، قزاقستان، هنگ کنگ و ژاپن با یکدیگر به رقابت میپردازند.

مردان واترپلو ایران پیش از این در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ موفق به کسب مدال برنز شده بودند.

بازی های آسیایی از ۲۳ سپتامبر تا ۸ اکتبر ۲۰۲۳ (اول تا ۱۶مهرماه ۱۴۰۲) به میزبانی هانگژو چین برگزار خواهد شد.

 

گروه بندی مسابقات واترپلو بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۳ : 

گروه A : 

  1. کره
  2. تایلند
  3. چین
  4. ایران 

گروه B : 

  1. سنگاپور
  2. قزاقستان
  3. هنگ کنگ
  4. ژاپن 

 

انتها پیام

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.