قره‌حسنلو: انگیزه‌ام برای تمرینات دوچندان است/کاش استخرها زودتر باز می‌شد

Print Friendly
قره‌حسنلو: انگیزه‌ام برای تمرینات دوچندان است/کاش استخرها زودتر باز می‌شد

سریع‌ترین شناگر ایران گفت: وقتی استخر را از یک شناگر بگیرند، انگار زندگی‌اش را گرفته‌اند و کاش زودتر از این باز می‌شد.

بنیامین قره‌حسنلو در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره آغاز تمریناتش پس از ۴ ماه اظهار داشت: تا جایی که می‌دانم خوشبختانه ویروس کرونا در آب استخر حاوی کلر منتقل نمی‌شود و من به طور کلی هیچ نگرانی از آغاز تمرینات ندارم، بلکه بالعکس معتقدم مسئولان باید زودتر از این‌ها استخرها را باز می‌کردند و بیشتر به فکر ما بودند تا از تمرینات عقب نیفتیم.

وی ادامه داد: ما این مدت بیرون استخر تمرین کردیم. ۴ ماه بدون آب  و در خانه تمرین کردیم. وقتی استخر را از یک شناگر بگیرند انگار زندگی‌اش را گرفته‌اند. در این ۴ ماه هیچ کجا برای تمرین باز نبود و ما تمرینات در خانه را انجام می‌دادیم. فقط دو هفته اخیر سالن بدنسازی با دستکش و ماسک رفتیم.

قره‌حسنلو گفت: من شخصاً موارد بهداشتی را رعایت می‌کنم، اما همانطور که گفتم در آب و با وجود کلر در سطح استاندارد مشکلی از بابت انتقال ویروس نیست. بیماری کرونا در آب استخر انتقال پیدا نمی‌کند، مگر اینکه فردی ناقل باشند و دستش به سطوح خورده باشد که فکر می‌کنم که محیط ضدعفونی می‌شود و افراد محدودی اجازه تردد دارند و گویا هر شناگر فقط در ساعت مشخصی وقت تمرین دارد و همه فاصله‌گیری استاندرد را رعایت می‌کنند.

سریع‌ترین شناگر ایران افزود: حالا بعد از ۴ ماه استخرها را باز کردند و حتماً توقعشان هم بالاست که چنین و چنان کنید. مطمئن باشید که انگیزه شخص من بالاست. حتی از قبل هم بالاتر رفته است و تلاش می‌کنم خیلی زود به سطح ایده‌آل برگردم. وقتی ما در گذشته با تمرین در ساعت ۱۰ تا ۱۲ شب رکورد زدیم حتما باز هم می‌توانیم موفق شویم.

سریع‌ترین شناگر ایران درباره برگزاری المپیک خاطرنشان کرد: الان نظری درباره زمان برگزاری المپیک ندارم. من احتمال ۵۰ درصدی می‌دهم، شاید المپیک در همین سال ۲۰۲۱ برگزار شود و شاید باز هم به تعویق بیفتد. به هر حال ما باید کار خودمان را انجام دهیم و پیشرفت کنیم.

قره‌حسنلو درباره محدودیت‌های سفر و اعزام‌های برون مرزی اظهار داشت: اردوهای خارجی همیشه برای رشته‌های پولدار بوده، ما در شنا همیشه همین شرایط را داشته و اکثراً در خانه تمرین کرده‌ایم. حالا هم این محدودیت‌ها فرقی به حال ما ندارد اگر چه قطعاً اردوهای مسابقه‌ای در تونمنت‌های مختلف لازمه پیشرفت هر شناگری است.

انتهای پیام


Print Friendly

اخبار مرتبط