قضاوت داوران ایرانی در سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو

فدراسیون جهانی شنا (فینا) با حضور سه داور ایرانی برای قضاوت در رقابت های سوپرفینال لیگ جهانی واترپلو موافقت کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ رقابت های سوپرلیگ جهانی واترپلو از روز ۱۶ الی ۲۱ ژوئن (۲۶ الی ۳۱ خرداد) در شهر دبی برگزار می شود.
پس از رایزنی مسئولان فدراسیون شنا ایران، فدراسیون جهانی شنا(فینا) با حضور سه داور ایرانی در این مسابقات موافقت کرد. بدین ترتیب افراد معرفی شده از سوی کمیته داوران فدراسیون ایران پس از موافقت نهایی فینا در مرحله نهایی لیگ جهانی واترپلو حضور می یابند.
چهره هشت تیم پایانی حاضر در این رقابت ها با برگزاری مسابقات بین قاره ای تکمیل می شود. پیش از این صعود سه تیم صربستان، مونتنگرو و مجارستان از قاره اروپا قطعی شده است. رقابت های بین قاره ای (قاره های امریکا، آفریقا، آسیا و اقیانوسیه) در شانگهای چین بین روزهای ۲۶می تا یک ژوئن (پنجم الی یازدهم خرداد) برگزار می شود. تیم های حاضر در این مسابقات در قالب دو گروه به مصاف هم می روند تا تکلیف چهار تیم صعود کننده از این قاره ها نیز مشخص شود.
گروه A: کانادا، قزاقستان، ژاپن و استرالیا
گروه B: چین، افریقای جنوبی، برزیل و امریکا
مرحله نهایی مسابقات سوپرلیگ جهانی واترپلو با حضور هشت تیم برتر قاره های مختلف به مدت شش روز در شهر دبی به پایان می رسد.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.