محمد بیداریان چگونه المپیکی شد

نحوه گزینش شناگران المپیک ٢۰١٢ لندن و چگونگی اعطا سهمیه وایلد کارت به محمد بیداریان شناگر کشورمان برای حضور در این رویداد مهم بین المللی تشریح شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، فدراسیون بین المللی شنا (فینا) با همکاری کمیته بین المللی المپیک برای اولین بار سیستم گزینش جدیدی را برای راهیابی شناگران به مسابقات المپیک لندن بکار گرفت.
پس از حذف مایوهای بلند و تمام قد شنا از ابتدای سال ٢۰١۰ میلادی ورود به المپیک به دو گونه صورت می پذیرد: ١- رکوردهای ورودی اصلی (olympic qualifyiny time) و ٢- رکوردهای ورودی انتخابی(fina/olympic selection time)
بر این اساس در انتخاب نوع اول شناگری که موفق به کسب رکوردهای تعیین شده شود مستقیما به المپیک راه پیدا می کند. ولی در نوع دوم هر شناگری رکوردهای مورد نظر را کسب کند فدراسیون جهانی شنا از طریق سیستم گزینشی خود بهترین ها را جهت حضور در المپیک انتخاب می کند. که جالب است بدانید از بین حدود ٢۰۰ شناگری که این رکوردها را کسب نمودند تنها ۶ یا ٧ شناگر در هر ماده انتخاب نهایی شده اند و این مسئله میزان دشواری حضور در المپیک امسال را نشان می دهد که علاقمندان برای کسب اطلاعات کاملتر می توانند به آخرین اطلاعات اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی شنا به آدرس اینترنتی (www.fina.org/h٢o/index.php) مراجعه کنند.
همچنین در خصوص سهمیه اعطایی “وایلد کارت” خاطر نشان می شود این سهمیه به شناگرانی تعلق می گیرد که در مسابقات قهرمانی شنای شانگهای ٢۰١١ چین “”fina point قابل توجه ای را کسب نموده باشند.
بر این اساس در آذر ماه سال گذشته از سوی فدراسیون جهانی شنا نامه ای به فدراسیون شنای ایران ارسال شد که ضمن اعلام موارد مذکور به ترتیب نام آقایان ؛ محمد بیداریان، سعید آشتیانی و محمد علیرضایی را جهت کسب وایلد کارت معرفی کردند که نهایتا با توجه به عدم کسب ورودی المپیک توسط شناگران کشورمان در مسابقات گزینشی، آقای محمد بیداریان از سوی فدراسیون جهانی شنا بعنوان نماینده ایران در المپیک لندن انتخاب شدند.

image_printپرینت مطلب