علی آبادی: مرحوم گروسی چشم تکنولوژی شنای ایران بود/ امیدوار به کسب سهمیه المپیک هستیم

Print Friendly
علی آبادی: مرحوم گروسی چشم تکنولوژی شنای ایران بود/ امیدوار به کسب سهمیه المپیک هستیم

نایب ‌رئیس فدراسیون شنا گفت: مرحوم گروسی اشراف کاملی به شنا داشت و می‌توان او را چشم تکنولوژی این رشته ورزشی دانست.

حمیدرضا نقیبی/

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو و به نقل از خبرگزاری آنا، محمد علی آبادی در خصوص مرحوم منصور گروسی پیشکسوت شنا و واترپلوی ایران اظهار کرد: گروسی چندین سال قهرمان ملی واترپلوی ایران بود و بعد از آن به جرگه مربیان شنا و واترپلو پیوست. او بعد از پیروزی انقلاب کارمند آموزش و پرورش شد اما با تلاش‌هایی که انجام شد، به استخدام سازمان تربیت بدنی درآمد و بیش از ۴۰ سال به مربیگری پرداخت.

وی افزود: مرحوم گروسی را می‌توان پدر و حتی مادر شنای ایران نامید. او زحمات زیادی در عرصه آموزش رشته‌های آبی ایران داشت. به دلیل اشراف کاملی که به تمامی ماده‌های شنا داشت و تشخیص صحیحی که نسبت به فیزیک بدنی هر فرد در ذهنش پدیدار می‌شد، می‌توانست به درستی تشخیص دهد که هر فردی قابلیت شنا در کدام یک از ماده‌های رشته شنا را دارد. او چشم تکنولوژی شنای ایران بود و تمامی شناگرانی که او به آن‌ها توصیه کرد در ماده‌های مختلف مانند قورباغه، پروانه و کرال به ورزش حرفه‌ای خود ادامه دهند، تبدیل به شناگران موفقی شدند.

نایب ‌رئیس فدراسیون شنا خاطرنشان کرد: عشق و علاقه فراوان مرحوم گروسی به آموزش و سازندگی در شنا و دیگر رشته‌های آبی باعث شد تا بزرگانی چون احمد یاقوتی، محسن رضوانی، بهزاد رحیمیان و ورزشکارانی چون من تربیت شوند. آقای رضوانی که چند سالی است رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو هستند، اولین لژیونر واترپلوی ایران بود که به شاگردی مرحوم گروسی افتخار می‌کند.

مرحوم منصور گروسی پیشکسوت شنا، شیرجه و واترپلو

                                                                       مرحوم منصور گروسی

وی یادآور شد: محسن گروسی به دلیل آنکه از زحمتکشان ورزش شنا بود، اصلاً علاقه‌ای به پُست مدیریتی نداشت. البته این موضوع دلیل نمی‌شود کسانی که پست مدیریتی گرفته‌اند، زحماتشان زیر سؤال رود ولی اعتقاد او این بود که می‌تواند در محیط استخر بیشتر به رشته‌های ورزشی آبی کمک کند. او تا آخرین لحظه ورزش می‌کرد و ناامید نبود و من معتقدم باید تندیس وی از سوی کمیته ملی المپیک ساخته شود. افسوس که وی مظلومانه تسلیم ویروس کرونا شد ولی اثرات خدماتی که به شنا، شیرجه و واترپلوی ایران کرد، از بین نخواهد رفت.

علی آبادی در خصوص وضعیت رشته‌های آبی ایران برای حضور در بازی‌های المپیک عنوان کرد: تمرینات شنا در بیشتر نقاط دنیا متوقف شده بود و در حال حاضر نیز به صورت جسته و گریخته دنبال می‌شود. امیدوارم هر چه زودتر راه مقابله با ویروس کرونا کشف شود. البته در حال حاضر هم ورزشکاران ما ناامید نیستند و با تمام توان تلاش می‌کنند. آن‌ها با رعایت فاصله اجتماعی تمرینات خود را دنبال می‌کنند و امیدواریم با کسب سهمیه‌های فراوان شاهد حضور ورزشکاران خود در میدان المپیک باشیم.

انتهای پیام/۴۰۴۸/


Print Friendly

اخبار مرتبط