ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

مسابقات شنای باشگاههای کشور به لحاظ كمی قابل قبول بود/ ركوردها در مراحل بعد بهتر خواهد شد

مدیر اجرایی فدراسیون شنا با مطلوب ارزیابی کردن مرحله اول مسابقات شنای باشگاههای کشورگفت: سطح مرحله اول مسابقات قابل قبول بود و امیدوارم در مراحل بعدی ركوردها به لحاظ كیفی نیز پیشرفت كند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، محسن سمیع زاده مدیر اجرایی فدراسیون شنا در خصوص مرحله نخست دهمین دوره مسابقات شنای باشگاههای كشور جام خلیج فارس كه طی روزهای پنجشنبه وجمعه (٣۰آذر و١ دی) در استخر مجموعه ورزشی آزادی برگزار و با صدرنشینی نفت امیدیه به پایان رسید، گفت: این مسابقات با حضور۶ تیم برگزار شد و از سطح كمی قابل قبولی برخوردار بود اما با توجه به اینکه شناگران در فصل آمادگی عمومی قرار داشتند، رکوردهای بدست آمده سطح مطلوبی نداشت که اطمینان دارم در مراحل بعد این رکوردها بهبود خواهد یافت.

ملی پوش اسبق شنای ایران در ادامه با اشاره به نحوه محاسبه امتیازات شناگران بر اساس فینا پوینت اظهار داشت: این نوع محاسبه امتیازات باعث می شود سریعترین شناگر به عنوان پر امتیازترین شناخته شود، علاوه بر آن در كنگره مسابقات مقرر شد تیمها تمرینات منظمی را در قالب فواصل بین مراحل چهارگانه مسابقات داشته باشند كه بر این اساس می توان با قاطعیت گفت ركوردها در مراحل بعدی بهتر می شود و این موضوع در كنار احتمال اضافه شدن تیمهای جدید طبق آئین نامه مسابقات می تواند هم رقابت ها را حساستر كند و هم سطح مسابقات را از نظر كمی و كیفی بهبود ببخشد.

وی در ادامه اظهار داشت: اسكلت اصلی تیمهایی مانند جوانان زنجان و شناگران پیشتاز البرز و استخر نیل از جوانان آینده سازی در رده های سنی ١٣ تا ١۵ سال تشكیل شده كه این مهم از نكات مثبت مسابقات امسال است واین جوانان با عملكرد موفق خود نشان دادند قطعا از بین همین جوانان می توانیم شاهد حضور چهرهای جدیدی در شنای كشور خواهیم بود.

مدیر اجرایی فدراسیون در پایان خاطر نشان كرد: عملكرد كادر اجرایی، برگزاری و تیم داوری این مرحله نیز بسیار مطلوب بود و به لحاظ اجرایی نظم و انظباط بسیار خوبی بر این رقابتها حاكم بود كه امیدواریم در مراحل بعدی نیز این روند حفظ شود.

image_printپرینت مطلب

نتایج مسابقات قهرمانی جام شنا بزرگسالان

مسابقات قهرمانی جام شنای بزرگسالان ویژه آقایان رده سنی بالای 25 سال روز پنجشنبه و جمعه (دوم و سوم آذر ماه 1402) به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی پیگیری و به پایان رسید.