ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

مصاف جوانان واترپلو با تیم مقتدر مونتنگرو

تیم ملی واترپلو جوانان ایران در آخرین روز از مرحله مقدماتی مسابقات واترپلو قهرمانی جوانان جهان امروز (چهارشنبه) به دیدار مونتنگرو قهرمان اروپا و جهان می رود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ چهارمین و آخرین دیدار واترپلوئیست های جوان ایران در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی جوانان جهان مقابل قدرتمندترین رقیب گروه B است. تیم ملی واترپلو مونتنگرو که به اعتقاد تمامی کارشناسان این رشته ورزشی یکی از قدرت های بلامنازع در جهان است از ظهر امروز (چهارشنبه) مقابل جوانان ایران قرار می گیرد.
واترپلوئیست های مونتنگرو بین سال های 1918 تا 1991 تحت عنوان تیم ملی یوگوسلاوی در رقابت های گوناگون بین المللی حاضر می شدند. 1992 تا 2006 به عنوان جمهوری یوگوسلاوی که بعدها به صربستان و مونتنگرو تغییر نام داد عنوان ملی این ورزشکاران بود. بنابراین ورزشکاران مونتنگرویی برای همه این تیم ها بازی کرده اند. صربستان هسته اصلی این کشورها بود در نتیجه این عناوین و حضورهای بین المللی پرتعداد به نام تیم واترپلو صربستان ثبت شده است.
واترپلو مونتنگرو گرچه از نظر تاریخی کمتر از 10 سال قدمت دارد اما همین مدت کوتاه کافی بود تا به کمک بسیاری از ورزشکاران قدرتمند صربستان – مونتنگرو بنیان یکی از قدرت های مطرح واترپلو جهان گذاشته شود. تغییر نام صربستان و مونتنگرو و پخش شدن واترپلوئیست های مطرح بین این دو کشور نه تنها از قدرت آن ها کم نکرد بلکه دو تیم پرقدرت روانه جهان ورزش های آبی شد.
مونتنگرو از همان بدو پیدایش قدرت مهمی در واترپلو جهان بود. از سال 2008 که با قهرمانی این تیم در واترپلو اروپا آغاز شد تا نایب قهرمانی این کشور در مسابقات قهرمانی جهان بارسلونا در سال 2013 همواره این تیم از شرایط خوبی برخوردار بوده است.
مردان واترپلوئیست مونتنگرو در دو المپیک2008 و 2012 با شکست مقابل رقیب دیرینه یعنی صربستان مقام چهارم را بدست آوردند. مقام نخست لیگ جهانی در سال 2009، نایب قهرمانی در سال 2010، جایگاه سوم در سال های 2013 و 2014 تنها گوشه ای ازافتخارات این تیم اروپایی است.
تیم پنجم رنکینگ جهانی، برای جوانان خود نیز برنامه ویژه ای دارد. در رقابت های دوره پیش غیبت مونتنگرو از نکات قابل توجه مسابقات بود. تیمی که اینبار با قدرت زیاد به استانبول آمده است و برای قهرمانی می جنگد.
جوانان مونتنگرو سه بازی پیشین خود را مقابل ژاپن، آرژانتین و استرالیا با پیروزی پشت سر گذاشته اند و صعود خود را به مرحله بعدی این مسابقات قطعی کرده اند.
مسابقه دو تیم ایران و مونتنگرو از ساعت 13:10 امروز (چهارشنبه) در استخر قهرمانی فدراسیون شنا ترکیه برگزار می شود.

*نتایج مونتنگرو در سه بازی نخست واترپلو جوانان جهان _ استانبول:
مونتنگرو17 – آرژانتین3
مونتنگرو14 – ژاپن10
مونتنگرو8 – استرالیا4

*نتیج ایران در سه بازی نخست واترپلو جوانان جهان _ استانبول:
ایران3 – ژاپن12
ایران1 – استرالیا13
ایران9 – آرژانتین10

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

نتایج مسابقات قهرمانی جام شنا بزرگسالان

مسابقات قهرمانی جام شنای بزرگسالان ویژه آقایان رده سنی بالای 25 سال روز پنجشنبه و جمعه (دوم و سوم آذر ماه 1402) به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی پیگیری و به پایان رسید.