نبرد کهکشانی های سپاهان و دانشگاه آزاد در فینال لیگ برتر واترپلو

 روز جمعه (یک اسفند 1393) با برگزاری رقابت های رده بندی و فینال، چهره تیم های برتر بیست و چهارمین دوره لیگ برتر واترپلو مشخص می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ جمعه (یکم اسفند ۱۳۹۳) پرونده لیگ برتر واترپلو کشور سال ۱۳۹۳ بسته می‌شود. در این روز دو دیدار رده‌بندی و فینال بیست و چهارمین دوره لیگ برتر برگزار خواهد شد تا مراسم اهدا جام در استخر بین المللی ۹دی مجموعه ورزشی شهید شیرودی برگزار شود.

در مرحله پلی آف این دوره از رقابت های لیگ برتر، تیم های اول و دوم جدول رده بندی به مصاف تیم های چهارم و سوم رفتند. دانشگاه آزاد در دو دیدار رفت و برگشت با نتیجه ۱۳ بر ۳ و ۱۱ بر ۱۰ مقابل نفت امیدیه به برتری دست یافت تا راهی دیدار پایانی شود. دیگر دیدار حساس مرحله پلی آف هم بین فولاد مبارکه سپاهان و شهبازی زنجان بود. رقابت نزدیک این دوتیم پس از تساوی ۹ بر ۹ در مسابقه رفت با حساب ۱۰ بر ۸ به سود سپاهان در بازی برگشت همراه شد تا فولاد مبارکه حریف دانشگاه آزاد در فینال شود و شهبازی به مصاف امیدیه در مرحله رده بندی برود.

ظهر جمعه و از ساعت ۱۵:۰۰ تیم های شهید شهبازی زنجان و نفت امیدیه برای کسب مقام سوم به مصاف هم می‌روند. دیدار رده بندی این فصل لیگ برتر واترپلو تکرار فینال سال گذشته است. دو تیم شهبازی و امیدیه که نسبت به فصل قبل با تغییراتی زیادی روبرو شده اند، این روزها در آمادگی کامل برای کسب سکوی سوم به سر می‌برند. شهبازی به عنوان تیم سوم به مرحله پلی آف صعود کرد. این تیم با کسب پنج پیروزی، سه تساوی و سه شکست و به ثمر رساندن ۹۱گل عملکرد قابل توجهی داشت. نایب قهرمان فصل پیش تنها تیمی بود که موفق به متوقف کردن دانشگاه آزاد شد. نماینده زنجان روند پیروزی های متوالی دانشگاه آزاد را با کسب تساوی مقابل این تیم پاره کرد تا قدرتش را به رخ حریفان بکشد. شهبازی در مرحله پلی آف مقابل تیم دوم جدول یعنی فولاد مبارکه سپاهان مغلوب شد و از راهیابی به فینال باز ماند. نفت امیدیه اما به عنوان تیم چهارم، مرحله مقدماتی را به پایان رساند. تیم قدیمی امیدیه با چهار پیروزی، یک تساوی و پنج شکست مرحله مقدماتی را پست سر گذشت. قهرمان فصل پیش رقابت های لیگ برتر پس از مرحله گروهی مقابل داشگاه آزاد پرقدرت به آب زد و با شکست مقابل این تیم شانس حضور در فینال را از دست داد.

شهید شهبازی زنجان و نفت امیدیه از ساعت ۱۵:۰۰ روز جمعه (یکم اسفند ۱۳۹۳) با قضاوت محمدرضا محمدی و امیرحسین صفابخش به مصاف هم می روند. ناظر این مسابقه هم سیروس طاهریان خواهد بود.

دیدار فینال این فصل لیگ برتر هم از ساعت ۱۶:۳۰ روز جمعه آغاز می شود. دانشگاه آزاد اسلامی و فولاد مبارکه سپاهان اصفهان تیم های اول و دوم مرحله گروهی، فینالیست های این فصل لیگ برتر واترپلو هستند. این دو تیم که ملی‌پوشان زیادی را در ترکیب خود دارند از ابتدای فصل هم مدعی قهرمانی بودند. دانشگاه آزاد که به عنوان صدرنشین مرحله مقدماتی پای به بازی فینال گذاشته است تنها تیم بدون شکست امسال هم لقب گرفت. دانشگاه آزاد تحت هدایت علیرضا شهیدی پور روند شکست ناپذیری خود را تا مسابقه فینال هم حفظ کرد. این تیم پرقدرت با کسب ۹ پیروزی و یک تساوی و به ثمر رساند ۱۱۷ گل آمار خیره کننده ای در مرحله رفت داشت و امیدوار است تا مثل مرحله گروهی مقابل سپاهان پیروز شود. از طرف دیگر تیم با برنامه فولاد مبارکه سپاهان هم با هدایت بهمن کیانی برای قهرمانی می‌‎جنگد. نماینده اصفهان در مرحله مقدماتی هشت پیروزی و تنها دوشکست در کارنامه اش دارد. هردوی این باخت ها هم مقابل همین دانشگاه آزاد بوده است. سپاهانی‌ها با به ثمر رساندن ۱۲۰ گل در مرحله مقدماتی به عنوان بهترین خط حمله دست یافتند. اصفهانی ها می‌آیند تا با انتقام شکست‌های مرحله مقدماتی پس از دوری از لیگ برتر اینبار جام قهرمانی را با خود به خانه برند.

این دیدار از ساعت ۱۶:۳۰ جمعه (یکم اسفند ۱۳۹۳) با قضاوت نادر غفوری و مسعود رضوانی برگزار می شود. ناظر مسابقه فینال هم محمدهادی بیک است.

 

برنامه مسابقات رده بندی و فینال بیست و چهارمین دوره لیگ برتر واترپلو:

دیدار رده بندی: جمعه (یکم اسفند ۱۳۹۳) ساعت ۱۵:۰۰

شهید شهبازی زنجان – نفت امیدیه

دیدار فینال: جمعه (یکم اسفند ۱۳۹۳) ساعت ۱۶:۳۰

دانشگاه آزاد اسلامی – فولاد مبارکه سپاهان

 

مکان: تهران- ورزشگاه شهید شیرودی-  استخر بین المللی ۹دی

 

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.

اسکندریون: با جان اونسوی به توافق رسیدیم/ یک حامی مالی برای جذب این مربی ما را کمک خواهد کرد

رئیس کمیته فنی شنا گفت؛ طی جلسه ای که با جان اونسوی داشتیم، به توافق رسیدیم که به عنوان مدیر فنی تیم ملی شنا با فدراسیون همکاری کند. خوشبختانه یک شرکت خوشنام بهداشتی و دارویی هم به عنوان اسپانسر در جذب و حمایت مالی این مربی به ما کمک خواهد کرد.