نسل طلایی شنا ایران خوش درخشیدند/ ۱۲ مدال رنگارنگ حاصل کار شنای ایران در رده‌های سنی آسیا فیلیپین

ملی پوشان شنای ایران در یازدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا فیلیپین خوش درخشیدند و موفق به کسب 1 مدال طلا، 4 مدال نقره و 7 نشان برنز شدند و رکورد مدال آوری در این مسابقات را شکستند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مسابقات شنا یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی جوانان آسیا از ۷ اسفند آغاز و تا امروز (پنجشنبه) پیگیری و به پایان رسید. تیم ملی شنا ایران متشکل از ۱۴ شناگر راهی این مسابقات شدند.

ملی پوشان شنای ایران در این رقابت ها خوش درخشیدند و موفق به کسب ۱۲ مدال رنگا رنگ در یازدهمین دوره مسابقات رده های سنی آسیا به میزبانی کشور فیلیپین شدند. حاصل کار شناگران ایران در این مسابقات ۱ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۷ نشان برنز بود که این تعداد کسب مدال رکوردی در تاریخ این رشته ورزشی در رقابت‌های شنا رده های سنی آسیا به حساب می‌آید. همچنین ملی پوشان ایران در این مسابقات ۳ بار رکورد ملی و ۱۱ بار رکورد رده‌های سنی را جابجا کردند.

این تعداد کسب مدال در این رقابت‌ها توسط شناگران جوان و آینده دار ایران نوید آینده ای درخشان در این رشته ورزشی پر مدال در المپیک است که با حمایت‌های مسئولان ورزش کشور می‌توان به روز‌های روشن این رشته ورزشی امیدوار بود.

سامیار عبدلی شناگر جوان و آینده دار ایران موفق شد برای نخستین بار در تاریخ این مسابقات در شنای سرعت نشان طلا را کسب کند. کسب ۴ مدال توسط محمد مهدی غلامی شناگر رده سنی ۱۳-۱۴ سال شیرازی تیم ملی نشان از وجود استعدادهای جوان این رشته در رده سنین پایین است که با نگهداشت و پرورش این چنین استعدادهایی امید برافراشته شدن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران در مسابقات آینده آسیایی و جهانی قوت گرفته و امید است روند رو به رشته این رشته روزشی با وجود این چنین جوانان مستعد و توانمد همواره پایدار باشد.

جدول کسب مدال تیم ملی شنا ایران در مسابقات رده‌های سنی آسیا – فیلیپین

 1. محمد مهدی غلامی مدال نقره ۲۰۰ متر مختلط انفرادی رده سنی ۱۳–۱۴ سال 🥈
 2. محمد مهدی غلامی مدال برنز ۵۰ متر کرال پشت رده سنی ۱۳–۱۴ سال 🥉
 3. مدال برنز ماده ۴ در ۱۰۰ متر آزاد تیمی رده سنی ۱۸+ سال (سامیار عبدلی، مهرشاد افقری، هومر عباسی و متین سهران) 🥉
 4. مدال برنز ماده ۴ در ۱۰۰ متر آزاد تیمی رده سنی ۱۴-۱۳ سال (یاشار سلیمانی، رایان زارع، شنتیا نظری و محمد مهدی غلامی)🥉
 5. سامیار عبدلی مدال طلا ۵۰ متر آزاد رده سنی ۱۸+ سال 🥇
 6. محمد مهدی غلامی مدال نقره ۲۰۰ متر پروانه رده سنی ۱۴_۱۳ سال 🥈
 7. مهرشاد افقری مدال برنز ۱۰۰ متر پروانه رده سنی ۱۸+ سال 🥉
 8. محمد قاسمی مدال نقره ۲۰۰ متر پروانه رده سنی ۱۵-۱۷ سال 🥈
 9. مدال برنز ماده ۴ در ۱۰۰ متر مختلط تیمی (سامیار عبدلی، ابوالفضل سام، مهرشاد افقری و متین سهران) 🥉
 10. محمد مهدی غلامی مدال برنز ۱۰۰ متر کرال پشت رده سنی ۱۳-۱۴ سال 🥉
 11. یاشار سلیمانی مدال برنز ۵۰ متر پروانه رده سنی ۱۳-۱۴ سال 🥉
 12. علی رشیدپور مدال نقره ۵۰ متر پروانه رده سنی ۱۵-۱۷ سال 🥈

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.

اسکندریون: با جان اونسوی به توافق رسیدیم/ یک حامی مالی برای جذب این مربی ما را کمک خواهد کرد

رئیس کمیته فنی شنا گفت؛ طی جلسه ای که با جان اونسوی داشتیم، به توافق رسیدیم که به عنوان مدیر فنی تیم ملی شنا با فدراسیون همکاری کند. خوشبختانه یک شرکت خوشنام بهداشتی و دارویی هم به عنوان اسپانسر در جذب و حمایت مالی این مربی به ما کمک خواهد کرد.