نسیمی‌شاد رکورد ۵۰متر قورباغه رده سنی ۱۷-۱۵ سال را شکست

آریا نسیمی‌شاد در مسابقات بین‌المللی شنای دبی با ثبت زمان 29ثانیه و 76 صدم ثانیه، رکورددار ماده 50متر قورباغه رده سنی 17-15سال لقب گرفت.

به گزارش روابط عموی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ آریا نسیمی شاد شناگر ملی‌پوش ایران در قالب تیم موج‌های آبی مشهد در مسابقات بین المللی دبی به آب زد. این شناگر جوان زمان یک دقیقه و شش ثانیه و ۱۵ صدم ثانیه را در  ۱۰۰متر قورباغه به ثبت رساند. او برای ثبت این زمان ۵۰ متر نخست را در ۲۹ثانیه و ۷۶ صدم ثانیه شنا کرد و نزدیک به یک ثانیه سریعتر از رکورد پیشین ماده ۵۰ متر به کار خود پایان داد.

پس از تشکیل جلسه کمیته فنی و بررسی زمان های ثبت شده فینا، نسیمی شاد به عنوان رکورددار ماده ۵۰متر قورباغه رده سنی ۱۷-۱۵ سال ایران معرفی شد.

رکورد پیشین این ماده ۳۰ثانیه و ۶۰صدم ثانیه و در اختیار محمد علیرضایی بود که این زمان را در سال ۲۰۰۳ ثبت کرده بود.

لازم به ذکر است  آریا نسیمی شاد در این مسابقات با ثبت زمان ۲دقیقه و ۱۹ثانیه و ۸۳صدم ثانیه رکورد ملی ماده ۲۰۰متر قورباغه را هم به نام خود ثبت کرد.

 

رکورد ماده ۵۰متر قورباغه:

آریا نسیمی شاد- ۲۹.۷۶ (مسابقات بین‌المللی شنای دبی- ۱۳۹۴)

رکورد پیشین: محمد علیرضایی ۳۰.۶۰ (۲۰۰۳)

 

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.

اسکندریون: با جان اونسوی به توافق رسیدیم/ یک حامی مالی برای جذب این مربی ما را کمک خواهد کرد

رئیس کمیته فنی شنا گفت؛ طی جلسه ای که با جان اونسوی داشتیم، به توافق رسیدیم که به عنوان مدیر فنی تیم ملی شنا با فدراسیون همکاری کند. خوشبختانه یک شرکت خوشنام بهداشتی و دارویی هم به عنوان اسپانسر در جذب و حمایت مالی این مربی به ما کمک خواهد کرد.