نسیمی شاد رکورد ۱۰۰متر قورباغه جوانان را شکست

آریا نسیمی شاد نماینده شنای ایران در مسابقات قهرمانی جوانان جهان سنگاپور، صبح امروز (سه شنبه) موفق شد رکورد ملی 100متر قورباغه رده سنی جوانان را 10 صدم ثانیه بهبود بخشد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ نسختین روز از مسابقات شنای قهرمانی جوانان جهان با حضور نماینده شایسته ایران در ماده ۱۰۰متر قورباغه آغاز شد. آریا نسیمی شاد در خط ششم دسته چهارم این ماده به آب زد. او در پایان توانست زمان یک دقیقه و پنج ثانیه و ۱۷ صدم ثانیه را ثبت کند. با این زمان بار دیگر رکورد ملی رده سنی ۱۷-۱۵ سال توسط این شناگر بهبود یافت.

پیش از این آریا نسیمی شاد با زمان یک دقیقه و پنج ثانیه و ۲۷ صدم ثانیه رکورددار این ماده در رده سنی جوانان بود. نسیمی شاد در این مسابقه از بین ۶۶ نفر به مقام ۲۸ دست یافت و از راهیابی مرحله بعد باز ماند. در این ماده “آنتون چوپکوف” روس با ثبت زمان یک دقیقه و ۱۲صدم ثانیه موفق شد علاوه بر کسب مقام نخست مرحله مقدماتی، رکورد جوانان جهان را هم به نام خود ثبت کند.

در ادامه آریا نسیمی شاد تنها نماینده شنای ایران در این مسابقات باید روزهای جمعه و شنبه (ششم و هفتم شهریور ۱۳۹۴) در ماده های ۲۰۰ و ۵۰ متر قورباغه به آب بزند.

پنجمین دوره مسابقات شنای قهرمانی جوانان جهان فینا از ۲۵ تا ۳۰ آگوست ۲۰۱۵ (سوم تا هشتم شهریور ۱۳۹۴) به میزبانی سنگاپور برگزار می شود.

 

 

رکوردهای ثبت شده در مرحله مقدماتی ماده ۱۰۰متر قورباغه:

  1. “آنتون چوپکوف” از روسیه- ۱:۰۰.۱۲ (رکورد مسابقات – رکورد جوانان جهان)
  2. “ریس وایتلی” از آمریکا- ۱:۰۱.۴۸
  3. “میشل اندرو” از آمریکا- ۱:۰۱.۵۴

…..

۲۸. آریا نسیمی شاد از ایران- ۱.۰۵.۱۷ (رکورد جوانان ایران)

رکورد پیشین: ۱:۰۵.۲۷ (آریا نسیمی شاد؛ مسابقات جایزه بزرگ دبی- فرودین ۹۴)

 

برنامه ادامه مسابقات نسیمی شاد در رقابت های قهرمانی جوانان جهان- سنگاپور:

ششم شهریور ۱۳۹۴: ۲۰۰متر قورباغه

هفتم شهریور ۱۳۹۴: ۵۰متر قورباغه

 

 

انتهای پیام

 

 

image_printپرینت مطلب

نسل طلایی شنا ایران خوش درخشیدند/ ۱۲ مدال رنگارنگ حاصل کار شنای ایران در رده‌های سنی آسیا فیلیپین

ملی پوشان شنای ایران در یازدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا فیلیپین خوش درخشیدند و موفق به کسب ۱ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۷ نشان برنز شدند و رکورد مدال آوری در این مسابقات را شکستند.

غلامی در ۱۰۰ پشت و سلیمانی در ۵۰ پروانه برنز گرفتند/ رشیدپور نقره ۵۰ پروانه را کسب کرد/ قاسمی رکورد ملی زد

محمد مهدی غلامی و یاشار سلیمانی در روز پایانی مسابقات شنا قهرمانی رده‍‌های سنی آسیا – فیلیپین به ترتیب مدال برنز ۱۰۰ متر کرال پشت و ۵۰ متر پروانه را از آن خود کردند رشیدپور نقره ۵۰ پروانه را گرفت و قاسمی در ۸۰۰ متر آزاد رکورد ملی را جابجا کرد.

دو مدال و سه رکورد شکنی حاصل تلاش ملی پوشان در روز سوم/ قاسمی در ۲۰۰ پروانه به نقره و ۴ در ۱۰۰ مختلط تیمی به برنز رسید

روز سوم مسابقات شنا قهرمانی رده‍‌های سنی آسیا – فیلیپین با کسب مدال نقره ۲۰۰ متر پروانه قاسمی و مدال برنز در ماده ۴ در ۱۰۰ متر مختلط تیمی در رده سنی بالای ۱۸ سال به پایان رسید. یک رکورد ملی و دو رکورد رده سنی جابجا شد.