نسیمی شاد سومین سهمیه المپیک را گرفت

در سومین روز مسابقات بین المللی دبی، آریا نسیمی شاد با کسب مدال طلا در ماده ۱۰۰ متر قورباغه سهمیه المپیک جوانان را به ارمغان آورد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ سومین روز مسابقات بین المللی دبی با افتخار دیگری برای تیم شنا جوانان ایران همراه بود. آریا نسیمی شاد در فینال ماده ۱۰۰ متر قوباغه رده سنی ۱۴-۱۵ سال رکورد ۱:۰۶:۵۶ را ثبت کرد و مدال طلا گرفت. آریا نسیمی شاد با ثبت این زمان موفق شد تا رکورد ورودی المپیک جوانان (۱:۰۷:۰۶) را بزند. بدین ترتیب او جواز حضور در مسابقات المپیک جوانان را بدست آورد.
این سومین سهمیه کسب شده توسط تیم ملی شنا جوانان ایران به شمار می رود. پیش از این نیز شایان عظیمی و محسن مهمان نواز سهمیه المپیک جوانان را بدست آورده بودند تا تاریخ شاهد یکی از بهترین نتایج تیم شنا ایران در مسابقات بین المللی باشد.
آریا نسیمی شاد با کسب این موفقیت رکورد ملی ۱۰۰ متر قوباغه را نیز شکست. این رکورد پیش از این در اختیار محمد علیرضایی با زمان ۱:۰۶:۶۲ بود.

اما تیم شنا جوانان ایران در فینال ماده ۵۰ متر کرال پشت نیز یک نماینده داشت. محسن مهمان نواز که صبح امروز رکورد سهمیه المپیک جوانان را زده بود، در مسابقه فینال با ثبت زمان ۲۸:۰۰ به مقام پنجم این ماده اکتفا کرد.

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.