ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

هفته دوم لیگ برتر واترپلو از فردا آغاز می شود

در بازی های هفته دوم بیست و سومین دوره ی لیگ برتر واترپلو و در گروه A امیدیه میزبان به دنبال تثبیت جایگاه و دانشگاه آزاد در فکر انتقام هفته نخست هستند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ هفته دوم از سری رقابت های لیگ برتر واترپلو از فردا (پنجشنبه) با برگزاری سه دیدار به میزبانی امیدیه کار خود را آغاز می کند.
طبق برنامه در بازی نخست این هفته فردا (پنجشنبه) دو تیم دانشگاه آزاد و نفت و گازگچساران از ساعت ۱۰ صبح به مصاف یک دیگر می روند. تیم پرقدرت دانشگاه آزاد در اولین دیدار خود مقابل نفت و گاز گچساران در یک دیدار سنگین و نفس گیر با نتیجه ی نزدیک ۷ بر ۶ به پیروزی رسید. اینبار تیم گچساران برای جبران شکست خود در بازی قبلی پای به این میدان می گذارد تا اولین پیروزی خود در این فصل را جشن بگیرد و جایگاه خود را در جدول این گروه بهبود ببخشد.
بازی عصر پنجشنبه نیز بین دو تیم نفت و گاز گچساران و امیدیه برگزار می شود. دیدار این دو تیم نفت و گازی برای تثبیت جایگاه نخست تیم امیدیه بسیار مهم است. در بازی نخست امیدیه موفق شد حریف خود را در یک بازی زیبا با نتیجه ی ۱۲ بر ۷ مغلوب سازد تا به تنهایی در صدر جدول گروه A این دوره از رقابت ها بایستد. اما اینبار تیم گچساران برای جبران شکست پای به میدان می گذارد تا شگفتی ساز هفته ی دوم رقابت ها لقب گیرد.
هفته دوم بیست و سومین دوره ی رقابت های لیگ برتر واترپلو کشور گروه A صبح جمعه ۱۵ آذر و پس از بازی دو تیم پرقدرت و مدعی عنوان قهرمانی نفت و گاز امیدیه و دانشگاه آزاد اسلامی به پایان می رسد. این دیدار که بدون شک مهم ترین بازی این گروه است از حساسیت زیادی برخوردار است. صدرنشین این گروه تا این لحظه یعنی تیم امیدیه با بهره بردن از امتیاز میزبانی سعی در تثبیت جایگاه خود دارد و می خواهد با پیروزی در این دیدار خود را بیش از پیش دست نیافتنی کند. از طرفی دیگر تیم دانشگاه آزاد که مغلوب بازی نخست این دوتیم با نتیجه ی ۷ بر ۹ لقب گرفت، سعی می کند تا با کمک بازیکنان ملی پوش خود با دست پر از امیدیه باز گردد و حساسیت رقابت های این گروه را به بالاترین حد خود برساند.
محمود نصر اصفهانی، مالک قاطع، منصور مهذب وبابک حسامیان قضاوت این دیدارها را برعهده دارند و ناظر این مرحله از رقابت ها نیز آقای هادی بیک است.

*برنامه هفته دوم گروه A:
دانشگاه آزاد – نفت و گازگچساران، پنجشنبه ۱۴/۹، ساعت ۱۰:۰۰ در امیدیه
نفت و گازگچساران – نفت امیدیه، پنجشنبه ۱۴/۹، ساعت ۱۸:۰۰ در امیدیه
نفت امیدیه – دانشگاه آزاد، جمعه ۱۵/۹، ساعت ۱۰:۰۰ در امیدی

*نتايج كامل هفته نخست ليگ برتر واترپلو:
دانشگاه آزاد ۷ – نفت اميديه ۹
نفت اميديه ۱۲ – نفت و گاز گچساران ۷
نفت و گاز گچساران ۶ – دانشگاه آزاد ۷

*جدول رده بندي گروه A:
۱- نفت اميديه ۴ امتيار
۲- دانشگاه آزاد ۲ امتياز
۳- نفت و گاز گچساران صفر امتياز

image_printپرینت مطلب

نتایج مسابقات قهرمانی جام شنا بزرگسالان

مسابقات قهرمانی جام شنای بزرگسالان ویژه آقایان رده سنی بالای 25 سال روز پنجشنبه و جمعه (دوم و سوم آذر ماه 1402) به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی پیگیری و به پایان رسید.