ورزش های آبی جمهوری اسلامی ایران

“وویت” آلمانی سرمربی تیم ملی شنا شد/ تدوین ساختار جدید تشكیلات تیم های ملی

در نشست كمیته فنی شنا ضمن تصویب ساختار جدید تشكیلاتی تیم های ملی شنا، “یورگ وویت” آلمانی به سمت سرمربی تیم ملی شنای ایران انتخاب شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، فرشاد كرمی دبیر كمیته فنی شنا ضمن اعلام این خبر افزود: پس از چند ماه كار كارشناسی و با تصویب كمیته فنی و تائید سرپرست و دبیر فدراسیون شنا، ساختار جدید تیم ملی شنا تصویب شد كه بر این اساس در راس تیم ملی شنا مسئولیت فنی بر عهده یورگ وویت به عنوان سرمربی خواهد بود. علاوه بر این در ساختار جدید برای تیم ملی، مدیر فنی تعریف شده كه وی الزاما ” می بایست جزو كارشناسان و مربیان خبره شنا باشد تا ضمن نظارت بر امور تیم ملی آخرین وضعیت ملی پوشان را به كمیته فنی و فدراسیون گزارش دهد.
ملی پوش اسبق شنای ایران ضمن تشریح ساختار جدید تیم ملی با اشاره به اینكه از این پس انتخاب مربیان تیم ملی بر اساس عملكرد و میزان پیشرفت فنی شناگران خواهد بود، افزود: بر اساس ساختار جدید، مربیان تیم ملی شنا به مدت یكسال انتخاب می شوند و اینكه شناگران زیر نظر كدام مربی تمرین كنند كاملا آزادانه و مطابق خواست ورزشكار خواهد بود.
كرمی در ادامه اظهار داشت: ساختار جدید تیم ملی بر اساس روشها و شیوه های نوین شنا در جهان و مطابق با علم روز این رشته طراحی شده و اصولا تیم ملی از نفراتی تشكیل می شود كه بتوانند در مسابقات انتخابی حد نصاب های مورد نظر را كسب كنند. اما در مورد نحوه انتخاب مربیان تیم ملی شرایطی پیش بینی شده كه مربیان برای احراز سمت ملی بایستی این شرایط را احراز كنند.
وی ضمن برشمردن موارد و شرایط احراز مسئولیت فنی در تیم ملی شنا تصریح كرد: معرفی حداقل ۴ شناگر به اردوی تیم ملی بزرگسالان، ركوردشكنی شناگران هر مربی در رده سنی بالای ١۵ سال، كسب حداقل ٧٢۵ امتیاز “فینا پوینت” از سوی شناگران در مواد مسابقاتی، تمرین دادن حداقل ١۵۰ روز شناگران، حضور در كلاسهای بازآموزی فدراسیون، داشتن مدارك بین المللی و داشتن اقامت دائم كشور از جمله این شروط است.
دبیر كمیته فنی شنا در ادامه خاطر نشان كرد: تمامی مسابقات قهرمانی كشور طبق ساختار جدید حكم رقابتهای انتخابی تیم ملی را خواهد داشت و طبق برنامه ریزی صورت گرفته مرحله اول مسابقات انتخابی تیم ملی شنا در چارچوب رقابتهای قهرمانی كشور (بالای ١۵ سال و عموم ) در تاریخ ١۵ شهریور برگزار می شود و پس از آن نیز در تاریخ ١۵ مهر ماه مرحله دوم مسابقات انتخابی تیم ملی جهت كسب مجوز ورود به مسابقات قهرمانی شنای آسیا ( امارات ) برگزار خواهد شد.
كرمی یادآور شد: در رقابتهای انتخابی هر شناگری كه موفق به كسب ركوردهای ورودی مسابقات شنای قهرمانی آسیا شود به این مسابقات اعزام خواهد شد و در این باره هیچگونه محدودیتی از نظر اعزام تعداد نفرات و شناگران وجود ندارد.

جدول ركوردهای ورودی مسابقات قهرمانی شنای آسیا
مواد رقابتی ركورد ورودی
۵۰ متر آزاد ٢٣:٢۵
١۰۰ متر آزاد ۵١:٩٨
٢۰۰ متر آزاد ۰١:۵٣:٩٩
۴۰۰ متر آزاد ۰۴:۰۴:۴١
١۵۰۰ متر آزاد ١۶:١١:٢٨
۵۰ متر پروانه ٢۴:٩٨
١۰۰ متر پروانه ۵۵:٩۰
٢۰۰ متر پروانه ۰٢:۰٣:٨۴
۵۰ متر كرال پشت ٢۶:٩٨
١۰۰ متر كرال پشت ۵٨:٩۰
٢۰۰ متر كرال پشت ۰٢:۰٨:۰۰
۵۰ متر قورباغه ٢٩:۰۰
١۰۰ متر قورباغه ۰١:۰۴:٩۰
٢۰۰ متر قورباغه ۰٢:٢١:۴٨
٢۰۰ متر مختلط انفرادی ۰٢:۰۶:٧١
۴۰۰ متر مختلط انفرادی ۰۴:٣٣:٨٩

image_printپرینت مطلب