پایان دومین ایستگاه کاپ جهانی شنا در برلین

مسابقات کاپ جهانی شنا با پیشتازی “چد له کلائوس” از افریقای جنوبی به پایان دومین ایستگاه خود در شهر برلین رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ به فاصله ی کمی از رقابت های جهانی بارسلونا بار دیگر بزرگان شنای دنیا گرد هم آمدند تا بتوانند با نشان دادن توانایی های خود در مسابقات کاپ جهانی بار دیگر افتخارآفرینی کنند. مسابقات کاپ جهانی شنا ٢۰١٣ که به صورت دوره ای در کشورهای مختلف از تاریخ ٧آگوست لغایت ١۴ نوامبر برگزار می شود در ایستگاه دوم خود در شهر برلین به پایان رسید.
در پایان دو دوره از این رقابت ها که در آیندهوون هلند و برلین آلمان برگزار شد رکوردهای جهانی متعددی جا به جا شد. سهم مردان از این رکوردشکنی ها در آیندهوون هلند مربوط به ٢۰۰متر پروانه می شود که “چد له کلائوس” ورزشکار اهل افریقای جنوبی توانست با ثبت زمان ١دقیقه و ۴٩ثانیه و ۴صدم ثانیه رکورد جهانی ١.۴٩.١١ سال ٢۰۰٩”کایو آلمیدا”ی برزیلی را هفت صدم ثانیه ارتقا دهد.
در ماده ی ٢۰۰متر قورباغه مردان نیز “دنیل گیورتا” موفق شد رکورد کاپ جهانی سال ٢۰۰٩ “نیل ورستفلد” از افریقای جنوبی را تقریبا یک ثانیه بهبود بخشد و زمان ٢دقیقه و ١ثانیه و ۴۴صدم ثانیه را ثبت کند. همچنین “جیورجیو پلاترینی” از ایتالیا با زمان ١۴دقیقه و ٢٧ثانیه و ۶۵صدم ثانیه رکورد ١۵۰۰متر آزاد را در کاپ جهانی به نام خود ثبت کرد.
*جدول امتیازی نفرات برتر در بخش آقایان (برلین + آیندهوون):
١. “چد له کلائوس” از افریقای جنوبی با ١٢٨ امتیاز
٢. “ولادمیر موروزوف” از روسیه با ٨٧ امتیاز
٣. “دنیل گیورتا” از مجارستان با ٨۴ امتیاز
۴. “رولاند شومن” از افریقای جنوبی با ۵٧ امتیاز
۵. “کونور دائر” از امریکا با ۵١ امتیاز
۶. “کنت تو” از استرالیا با ۴٨ امتیاز

*برنامه کامل بازی های کاپ جهانی:
• ٧-٨ آگوست آیندهوون (هلند)
• ١۰-١١ آگوست برلین (آلمان)
• ١٢-١٣ اکتبر مسکو (روسیه)
• ١٧-١٨ اکتبر دبی (امارات متحده عربی)
• ٢۰-٢١ اکتبر دوحه (قطر)
• ۵-۶ نوامبر سنگاپور (سنگاپور)
• ٩-١۰ نوامبر توکیو (ژاپن)
• ١٣-١۴ نوامبر بجینگ (چین)

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.