پایان کار شناگران ایران در قهرمانی جهان/ رکورد شکنی افقری در ۱۰۰ پروانه

در ششمین روز از مسابقات شنا قهرمانی جهان دوحه قطر مهرشاد افقری شناگر مستعد اصفهانی موفق شد با ثبت زمان 53.32 رکورد ملی این ماده را جابجا کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ بیست و یکمین دوره مسابقات شنا قهرمانی جهان از یکشنبه ۲۲ بهمن آغاز و تا ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ در شهر دوحه قطر پیگیری می‌شود.

در ششمین روز از این مسابقات ابتدا مهرشاد افقری در ماده ۱۰۰ متر پروانه با حریفان جهانی و قدرتمند خود به رقابت پرداخت. افقری موفق شد ۱۰۰ متر را در مدت زمان ۰۰:۵۳.۳۲ شنا کند و رکورد این ماده را جابجا کند. این شناگر مستعد اصفهانی پیش از این در رقابت‌های انتخابی المپیک به میزبانی کشور بلغارستان در سال ۲۰۲۳ موفق شده بود رکورد این ماده را با مدت زمان ۰۰:۵۳.۴۶ به نام خود ثبت کند که امروز بار دیگر این مدت زمان را ۱۴ صدم ثانیه بهبود بخشید. افقری با ثبت این زمان در میان ۷۱ شناگر حاضر در این ماده در جایگاه ۲۸ قرار گیرفت و به کار حود پایان داد.

در ادامه سامیار عبدلی دیگر نماینده ایران در این مسابقات در ماده ۵۰ متر آزاد به آب زد. عبدلی ۵۰ متر را در مدت زمان ۰۰:۲۲.۹۸ شنا کرد و با قرار گرفتن در جایگاه ۴۰ از بین ۱۱۹ شناگر حاضر در این ماده به کار خود در این رقابت ها پایان داد.

با کسب این نتایج پرونده حضور ملی پوشان شنای ایران در بیست و یکمین دوره مسابقات شنا قهرمانی جهان با جابجایی یک رکورد ملی در ماده ۱۰۰ متر پروانه توسط مهرشاد افقری بسته شد.

نتایج شناگران ایران در مسابقات شنا قهرمانی جهان دوحه قطر:

  • ماده ۵۰ متر پروانه – مهرشاد افقری – ثبت زمان ۰۰:۲۴.۲۵ 
  • ماده ۱۰۰ متر آزاد – سامیار عبدلی – ثبت زمان ۰۰:۵۱.۳۵ 
  • ماده ۱۰۰ متر پروانه – مهرشاد افقری – ثبت زمان ۰۰:۵۳.۳۲ جابجایی رکورد ملی
  • ماده ۵۰ متر آزاد – سامیار عبدلی ثبت زمان ۰۰:۲۲.۹۸

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

آغاز سال نو مبارک باد

آغاز بهار طبیعت و تقارن با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را به فال نیک می‌گیریم، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو آغاز سال ۱۴۰۳را به تمامی مردم ایران تبریک می‌گوید.

اسکندریون: با جان اونسوی به توافق رسیدیم/ یک حامی مالی برای جذب این مربی ما را کمک خواهد کرد

رئیس کمیته فنی شنا گفت؛ طی جلسه ای که با جان اونسوی داشتیم، به توافق رسیدیم که به عنوان مدیر فنی تیم ملی شنا با فدراسیون همکاری کند. خوشبختانه یک شرکت خوشنام بهداشتی و دارویی هم به عنوان اسپانسر در جذب و حمایت مالی این مربی به ما کمک خواهد کرد.