پس از ٢ سال وقفه یک رکورد ملی شکست / مالدار قصری رکورد شکنی کرد

پوریا مالدار قصری شناگر جوان تیم ملی کشورمان موفق شد صبح امروز رکورد ماده ٢۰۰ متر کرال پشت را جابجا کند.
این اتفاق در حالی رخ داد که نزدیک به ٢ سال رکورد های ملی ایران دست نخورده باقی مانده بود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، در ادامه دومین دوره مسابقات شنای رده های سنی و جایزه بزرگ دبی که از چهارشنبه گذشته ١٣ بهمن ماه در ورزشگاه حمدان بن محد بن راشد در شهر دبی آغاز شده، صبح امروز پوریا مالدار قصری موفق شد در ماده ٢۰۰ متر کرال پشت با ثبت زمان ٢ دقیقه و ١٢ ثانیه و ٢١ صدم ثانیه رکورد ملی این ماده را که با زمان ٢ دقیقه و ١٣ ثانیه و ٣۵ صدم ثانیه متعلق به شاهین برادران (سال ٢۰۰٧ – جاکارتا اندونزی) بوده را به میزان یک ثانیه و ١۴ صدم ثانیه کاهش دهد.
تیم ملی شنای کشورمان در مسابقات رده های سنی وجایزه بزرگ دبی تا کنون درخشش قابل توجهی داشته و ١۰ شناگر اعزامی کشورمان در اغلب مواد به عناوین برتر دست یافته اند.
این مسابقات تا فردا دو شنبه در شهر دبی ادامه خواهد داشت و شناگران کشورمان در مواد پایانی با حریفان خود از ٢٢ کشور و باشگاه شرکت کننده به رقابت خواهند پرداخت.

image_printپرینت مطلب

چیریچ: تمام داوران ایران در سطح بین المللی و ملی فرصت پیشرفت دارند/ دوره خوبی برگزار شد

میخاییل چیریچ  مدرس و ناظر بین المللی واترپلو جهان بیان داشت: تمام داوران ایران چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی این فرصت را دارند که پیشرفت کنند، صرفا به نحوه کار آنها بستگی دارد و می‌توانم به جرات بگویم که کلاس بسیار خوب و راضی کننده‌ای بود.

سعادت: استقبال خوبی از ماراتن آب‌های آزاد کیش شد

رییس هیات شنا جزیره کیش ضمن ابراز خوشحالی از استقبال وسیع و گسترده شناگران از مسابقات آب های آزاد گفت: حدود ۱۵۰ شناگر به همراه سرپرست و مربی در این رقابت ها شرکت کردند که این موضوع بیانگر پیشرفت و آینده‌ای درخشان در رشته آب‌های آزاد است.