چاوشی فر: به اردوهای برون مرزی نیاز داریم

ملی پوش شنای ایران در حاشیه اردوی تمرینی تیم ملی شنا و قبل از اعزام به اردوی تدارکاتی کویت گفت: پیشرفت در شنا مرحله به مرحله است و برای رسیدن به آمادگی کامل، به اردوهای برون مرزی نیاز داریم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ جمال چاوشی فر در حاشیه اردوی آمادگی تیم ملی شنا اظهار کرد: درحال حاضر چند مرحله است که کادر فنی برای تیم ملی اردو می گذارد. روند رو به رشدی داریم و هر مرحله که به جلو می رود سطح آمادگی شناگران بالاتر می رود. در کنار اردوی تیم ملی در مسابقات لیگ هم شرکت کردیم. باتوجه به اینکه درفصل تمرینی هستیم، رکوردها خوب بود و کادر فنی راضی بودند. تمریناتمان منسجم تر دنبال می شود و با تمام توان به تمرینات خود ادامه می دهیم. با توجه به تمرینات، از نظر بدنی شرایط خوبی داریم.

ملی پوش شنای ایران عنوان کرد: مسلما همه شناگران تلاش می کنند که رکورد بزنند. همین باعث می شود که انگیزه شناگران بالا رود. خوشبختانه در حال حاضر با مشخص بودن تمامی برنامه ها، مسابقات و اردوها تمام سعی خود را برای آماده نگه داشتن شرایط بدنی و تمرینی خود انجام می دهیم.

جمال چاوشی فر گفت: اردوهای برون مرزی مسلما تاثیر زیادی دارند. پیشرفت در شنا به صورت مرحله ای است. باید هم اردوی های برون مرزی داشته باشیم هم اینکه اردوهای داخلی به صورت مستمر برگزار شوند. برای مثال در اردوی برون مرزی کویت به دلیل شرایط جوی و دریا می توانیم فشار بیشتری را تحمل کنیم. امیدوارم با کسب تجربه بیشتر به روند پیشرفتمان ادامه دهیم. هدف من این است که باز هم رکورد بزنم.

وی در باره آمادگی برای مسابقات جهانی کازان گفت: برای آمادگی قبل از هر چیزی باید همین روند اردوی مداوم را ادامه دهیم. نباید بین روند اردو و آمادگی شناگران وقفه بیفتد.

کاپیتان تیم ملی شنا خاطر نشان کرد:کادر فنی تمام تلاش خود را برای شناگران به کار می گیرد. خدارا شکر با کادر فنی رابطه خوبی داریم و اگر کمبودی داشته باشیم یا مشکلی پیش آید با کادر فنی در میان می گذاریم. تا الان از نظر فنی کمبود خاصی نداشتیم. تلاش می کنیم تا با آمادگی خوب سهمیه ورودی را کسب کنیم.

او تصریح کرد: شنا کمبودهای زیادی دارد. اگر از بالا به شنا نگاه کنیم، از وزارت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و حتی کسانی که برای رشته های ورزشی بودجه اختصای می دهند، باید اعتماد آن ها به این رشته زیاد شود. باید اول به شنا بها دهند بعد از آن انتظار مدال داشته باشند. باید سرمایه گذاری شود و در کنار آن صبر داشته باشیم. شنا پر مدال است اما زود بازده نیست و نیاز به زمان دارد. باید برنامه ریزی بلند مدت داشته باشیم همانند کشورهای شرق آسیا که روی ورزش های پایه مثل شنا سرمایه گذاری بلندمدت کردند و الان بعد از چند سال نتیجه اش را می گیرند.

وی در پایان گفت: امیدوارم به شنا اعتماد داشته باشیم و با برنامه ریزی به سطح اول آسیا نزدیک شویم.

 

انتهای پیام

image_printپرینت مطلب

نسل طلایی شنا ایران خوش درخشیدند/ ۱۲ مدال رنگارنگ حاصل کار شنای ایران در رده‌های سنی آسیا فیلیپین

ملی پوشان شنای ایران در یازدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی جوانان آسیا فیلیپین خوش درخشیدند و موفق به کسب ۱ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۷ نشان برنز شدند و رکورد مدال آوری در این مسابقات را شکستند.

غلامی در ۱۰۰ پشت و سلیمانی در ۵۰ پروانه برنز گرفتند/ رشیدپور نقره ۵۰ پروانه را کسب کرد/ قاسمی رکورد ملی زد

محمد مهدی غلامی و یاشار سلیمانی در روز پایانی مسابقات شنا قهرمانی رده‍‌های سنی آسیا – فیلیپین به ترتیب مدال برنز ۱۰۰ متر کرال پشت و ۵۰ متر پروانه را از آن خود کردند رشیدپور نقره ۵۰ پروانه را گرفت و قاسمی در ۸۰۰ متر آزاد رکورد ملی را جابجا کرد.

دو مدال و سه رکورد شکنی حاصل تلاش ملی پوشان در روز سوم/ قاسمی در ۲۰۰ پروانه به نقره و ۴ در ۱۰۰ مختلط تیمی به برنز رسید

روز سوم مسابقات شنا قهرمانی رده‍‌های سنی آسیا – فیلیپین با کسب مدال نقره ۲۰۰ متر پروانه قاسمی و مدال برنز در ماده ۴ در ۱۰۰ متر مختلط تیمی در رده سنی بالای ۱۸ سال به پایان رسید. یک رکورد ملی و دو رکورد رده سنی جابجا شد.